e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Dynia ozdobna KORONA CIERNIOWA (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna KORONA CIERNIOWA (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna. Posiada grube, płożące lub pnące łodygi. Tworzy efektowne owoce, spłaszczone, z wypustkami przypominającymi koronę cierniową. Kwitnie od lipca do sierpnia. Znajduje zastosowanie w okrywaniu altan, ogrodzeń oraz jako ozdoba ogrodu. Owoce przechowują się przez całą zimę.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Dynia ozdobna MIX (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia ozdobna MIX (Cucurbita pepo) - 2 g

  Roślina jednoroczna, pnąca. Łodygi płożące lub pnące z wąsami czepnymi, grube, szorstkie, owłosione. Długość pędów 5-8m. Liście duże, klapowate. Kwiaty żółte o koronie dzwonkowatej. Owoce efektowne, różnej wielkości i kształtu, jedno- lub wielobarwne. Kwitnie od lipca do sierpnia. Zastosowanie: do obsadzania altan, ścian, ogrodzeń.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Dynia ozdobna TURECKI TURBAN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia ozdobna TURECKI TURBAN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Roślina jednoroczna. Posiada grube, płożące lub pnące łodygi. Tworzy efektowne, pomarańczowe owoce, w wyraźnie zaznaczonym pierścieniem. Skórka w pierścieniu posiada jasne, kremowe, ciemnozielone oraz pomarańczowe smugi. Owoce kształtem przypominają „turecki turban”. Ze względu na kształt owocu jest chętnie uprawiana jako ozdoba ogrodu.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Dynia ozdobna YELLOW CROOKNECK (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna YELLOW CROOKNECK (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna o pędach pnących , doskonała do obsadzania altan, lub jako roślina okrywowa. Późnym latem i jesienią pojawiają się liczne, złotożółte owoce kształtu butelkowatego z wydłużoną, zagiętą "szyjką". Wypustki na skórce oraz kawałek ogonka pozostawiony podczas zrywania owoców upodabniają je do małych kaczuszek.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 1 g

  Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 1 g

  Odmiana średnio późna, dobrze się przechowująca. W kształcie dzwonka z jasno kremową skórka o lekkim orzechowym posmaku. Doskonała do przechowywania oraz do zup i przetworów.

  Producent: Vilmorin

  2,40 zł

 • Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Roślina jednoroczna, silnie rosnąca o pędach płożących lub wspinających się przy pomocy wąsów czepnych. Owoce przypominające kształtem dzwon z wydłużoną górną częścią pojawiają się w końcu lata.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia piżmowa MUSCADE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 3 g

  Dynia piżmowa MUSCADE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 3 g

  Dynia piżmowa Muscade de Provence to francuska późna odmiana uznawana za jedną z najsmaczniejszych. Owoce silnie spłaszczone i wyraźnie rowkowane, osiągające od 5 do 15 kg. Wydzielają niesamowity piżmowy aromat. Odmiana dobrze się przechowuje, a z jej owoców przyrządza się zupy, ciasta, desery oraz przetwory.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  2,80 zł

 • Dynia piżmowa MUSCADE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 3 g

  Dynia piżmowa MUSCADE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 3 g

  Roślina jednoroczna, silnie rosnąca o płożących pędach. Owoce duże 5-10 kg, spłaszczone z wyraźnymi, głębokimi żebrami, początkowo szarozielone, w miarę dojrzewania przebarwiają się na kolor pomarańczowy. Pod grubą skórką znajduje się jędrny, bezwłóknisty i aromatyczny miąższ, doskonały na przetwory.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia zwyczajna pestkowa DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia zwyczajna pestkowa DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana do uprawy na nasiona. Owoce o masie około 2,8 kg wypełnione są 500 sztukami dużych, białych nasion o wyśmienitym smaku

  Producent: Plantico

  2,40 zł

 • Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Długowieczna bylina wysokości 70-80 cm. Kwiaty białe lub różowe w postaci obfitych, okazałych, intensywnie pachnących gron. Kwitnie od maja do lipca. Wymagaja gleby zasobnej w wapń, raczej suchej. Nie znosi przesadzania. Zastosowanie: rabaty, grupy ogrodowe i parkowe.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dziewanna fioletowa mix (Verbascum phoeniceum) - 0,1 g

  Dziewanna fioletowa mix (Verbascum phoeniceum) - 0,1 g

  Roślina dwuletnia, wysokość około 1m, cała miękko, srebrzysto owłosiona. Białe, różowe, czerwone i fioletowe kwiaty zebrane są w długie kłosowate kwiatostany. Kwiaty kwitną od połowy maja do sierpnia, szczególnie efektywnie prezentując się na grzędach bylinowych i na trawnikach.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  1,90 zł

  Chwilowy brak towaru!

 • Dziurawiec wielolistny (Hypericum polyphyllum) - 0,1 g

  Dziurawiec wielolistny (Hypericum polyphyllum) - 0,1 g

  Bylina obficie kwitnąca wys. 25 cm, okulisto krzaczastym pokroju. Złotożółte kwiaty o średnicy 3-4 cm pojawiają się przez całe lato. Doskonała roślina do ogródków skalnych i na rabaty bylinowe. Wskazane jest okrycie roślin na zimę liśćmi.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Dzwonek brzoskwiniolistny (Campanula persicifolia) - 0,3 g

  Dzwonek brzoskwiniolistny (Campanula persicifolia) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia kępiasta o pędach wzniesionych wysokość 60 - 70 cm, zakończonych gronami okazałych dzwonkowatych niebieskich lub białych kwiatów. Atrakcyjna pozycja do uprawy na rabatach bylinowych i na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Dzwonek karpacki (niebieski) (Campanula carpatica) - 0,5 g

  Dzwonek karpacki (niebieski) (Campanula carpatica) - 0,5 g

  Miododajna roślina wieloletnia o pokroju krzaczastym, silnie rosnąca. Osiąga 15 - 20 cm wysokości. Zakwita w następnym roku po posadzeniu. Wymaga gleby lekkiej, żyznej, przepuszczalnej i stanowiska słonecznego. Siew do zimnego inspektu lub na rozsadniku. Zastosowanie: rabaty, grupy bylinowe, ogrody skalne. Sadzić razem z posłonkiem i ubiorkiem wiecznie zielonym.

  Producent: Plantico

  1,80 zł

 • Dzwonek kropkowany (Campanula punctata) - 0,1 g

  Dzwonek kropkowany (Campanula punctata) - 0,1 g

  Wieloletnia roślina kępiasta wys. 25-35 cm z płożącymi kłączami i rozetami owalnych, ciemnozielonych liści. Latem na wzniesionych pędach ukazują się grona zwisłych, dzwonkowatych, kremowobiałych, różowych kwiatów. Atrakcyjna roślina do uprawy na rabatach, w ogrodach skalnych i w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Dzwonek ogrodowy CALYCANTHEMA CUP & SAUCER (Campanula medium) - 0,3 g

  Dzwonek ogrodowy CALYCANTHEMA CUP & SAUCER (Campanula medium) - 0,3 g

  Roślina dwuletnia o wysokości ok. 80 cm. Odmiana o dzwonkowatych kwiatostanach, które posiadają dodatkowy okółek płatków, układający się w kształt spodka u nasady dzwonka. Zastosowanie: rabaty oraz na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  2,30 zł

 • Dzwonek Poszarskiego (Campanula poscharskyana) - 0,03 g

  Dzwonek Poszarskiego (Campanula poscharskyana) - 0,03 g

  Bujna rozłożysta bylina długo i obficie kwitnąca wys. 10-15 cm o dzwonkowatych, fiołkowych kwiatach. Cenny gatunek do ogródków skalnych i uprawy w pojemnikach. Wysiew nasion w kwietniu-maju do skrzynek pod osłonami.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Dzwonek skupiony (Campanula glomerata) - 0,1 g

  Dzwonek skupiony (Campanula glomerata) - 0,1 g

  Bylina dorastająca do wysokości 50 - 60 cm. Liczne ciemno-fioletowoniebieskie lub białe kwiaty skupione są w główkowate kwiatostany dające efektowne plamy. Zastosowanie: cenny gatunek na rabaty, grupy bylinowe i do cięcia.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Dzwony irlandzkie (Molucella laevis) - 0,5 g

  Dzwony irlandzkie (Molucella laevis) - 0,5 g

  Roślina jednoroczna o ozdobnych zielonych dekoracyjnych kielichach. Osiąga wysokości 60-100 cm. Dzwonek jest uprawiany jako roślina rabatowa a także na kwiat cięty. Stosuje się do świeżych i suchych bukietów oraz do nasadzeń kolekcjonerskich.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Echinokaktus Gruzona, Fotel teściowej (Echinocactus grusonii) - 0,05 g

  Echinokaktus Gruzona, Fotel teściowej (Echinocactus grusonii) - 0,05 g

  Jest to roślina z rodziny kaktusowatych, sukulent o kulistym kształcie, najbardziej rozpowszechniony wśród kaktusów, łatwy w uprawie domowej. Echinokaktus zwany jest także „fotelem teściowej”, „poduszką teściowej”, „złotą beczką”, „złotą kulą”. Roślina ma kształt nieco spłaszczonej kuli.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł