e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Drzewko radości - Drzewko perfum (Michelia champaca) - 15 ziaren

  Drzewko radości - Drzewko perfum (Michelia champaca) - 15 ziaren

  Michelia champaca potocznie nazywana "Drzewem radości" lub "Drzewem perfum" Wiecznie zielone drzewo pochodzące ze wschodnich terenów Azji . Uprawiana jest głównie ze względu na żółte bardzo dekoracyjne kwiaty o silnym przyjemnym zapachu.

  Producent: Vilmorin

  7,70 zł

 • Drzewo storczykowe (Surmia catalpa) - 6 g

  Drzewo storczykowe (Surmia catalpa) - 6 g

  Duże kwiaty koloru różowego, pachnące, przypominające kwiaty storczyka. Idealna do uprawy w domu. Zastosowanie: do uprawy w pojemnikach.

  Producent: Vilmorin

  11,40 zł

 • Eukaliptus cytrynowy (Eucalyptus citriodora) - 200 mg

  Eukaliptus cytrynowy (Eucalyptus citriodora) - 200 mg

  Roślina wieloletnia o wiecznie zielonych liściach i białych kwiatach. W naszym klimacie uprawiana we wnętrzach. Wydziela cytrnowo - eukaliptusowy zapach ODSTRASZAJĄCY OWADY. Ma zastosowanie do uprawy w pojemnikach, latem można wystawiać na balkony, tarasy. Kwiaty można wykorzystać do wazonu i do suchych kompozycji.

  Producent: Vilmorin

  3,20 zł

 • Herbata chińska (Camellia sinensis) - 5 ziaren

  Herbata chińska (Camellia sinensis) - 5 ziaren

  Krzew herbaciany, który możemy uprawiać na parapecie to kamelia chińska, dawniej znana jako herbata chińska. Tworzy duże, białe, przyjemnie pachnące kwiaty, a z jej liści i pąków, po uprzednim suszeniu, przyrządza się napar. W naszych warunkach klimatycznych możemy zbierać młode pąki do 4 razy w roku. Z jednego krzewu możemy otrzymać herbatę białą, zieloną, żółtą, czarną lub pu-erh.

  Producent: Vilmorin

  7,80 zł

 • Judaszowiec południowy (Cercis siliquastrum) - 1 g

  Judaszowiec południowy (Cercis siliquastrum) - 1 g

  Małe, wolno rosnące drzewo. Judaszowiec południowy jest bardzo ozdobny ze względu na pęczki różowych kwiatów wyrastających wprost z pnia i grubszych gałęzi. Kwiaty pachnące. Liście jesienią przebarwiają się na żółto.

  Producent: Vilmorin

  2,90 zł

 • Kapar ciernisty (Capparis spinosa) - 500 mg

  Kapar ciernisty (Capparis spinosa) - 500 mg

  Krzew zimozielony wys.1 m, o długich, cienkich łodygach. Kwiaty białe lub różowe o średnicy 7 cm. Owocem jest wielonasienna jagoda wielkości śliwki. Jadalną częścią rośliny są pąki (im mniejsze tym smaczniejsze) oraz owoce. Według medycyny ludowej jedzenie kaparów pomaga w leczeniu impotencji.

  Producent: Vilmorin

  3,80 zł

 • Róża chińska (Rosa chinensis) - 0,2 g

  Róża chińska (Rosa chinensis) - 0,2 g

  Krzewy, wys. 30-50 cm, o pędach wzniesionych kwitnące nieprzerwanie od czerwca do jesieni. Bardzo dekoracyjnie wyglądają na rabatach lub przy ścianach w osłoniętych miejscach, może być także stosowana do uprawy w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Wawrzyn szlachetny, liść laurowy (Laurus nobilis) - 4 g

  Wawrzyn szlachetny, liść laurowy (Laurus nobilis) - 4 g

  Wiecznie zielony krzew lub drzewo, wys. 3-5 m. Liście lancetowate, przy rozcieraniu wydają charakterystyczny zapach. Kwiaty żółte, zebrane po 4-6 w pachwinkach liści. Owocami są ciemne jagody.

  Producent: Rocalba

  10,50 zł