e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Anyż, Biedrzeniec (Pimpinella anisum) - 1 g

  Anyż, Biedrzeniec (Pimpinella anisum) - 1 g

  Suszone nasiona o charakterystycznym zapachu wykorzystuje się do wypieku ciast, wytwarzania napojów alkoholowych. Herbata lub napar z nasion są skutecznym środkiem na kaszel i niedomagania żołądka.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Arcydzięgiel litwor (Archangelica officinalis) - 0,5 g

  Arcydzięgiel litwor (Archangelica officinalis) - 0,5 g

  Roślina dwuletnia. Surowcem są kłącza i korzenie o silnym aromatycznym zapachu oraz smaku początkowo słodkawym, później paląco-gorzkim. Są używane w lecznictwie przy zaburzeniach trawiennych i nieżytach jelit. Olejek stosuje się w przemyśle spożywczym i perfumeryjnym. Surowcem o mniejszym znaczeniu są nasiona i ogonki liściowe, które smażone w cukrze zastępują konfiturę i są ozdobą do tortów i ciast.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Bazylia BLUE SPICE (Ocimum basilicum) - 1 g

  Bazylia BLUE SPICE (Ocimum basilicum) - 1 g

  Można uprawiać ją w gruncie, a także na parapecie okiennym przez cały rok. Świeże lub suszone liście doskonale nadają się do przyprawiania sałatek owocowych, do sosów, twarogu, zapiekanek, potraw mięsnych.

  Producent: Vilmorin

  3,60 zł

 • Bazylia mix odmian BEL CANTO (Ocimum basilicum) - 1 g

  Bazylia mix odmian BEL CANTO (Ocimum basilicum) - 1 g

  Mieszanka 5 aromatycznych odmian bazylii: sałatowej, cytrynowej, cynamonowej, Round Midnight i francuskiej Marseille. Do uprawy w pojemnikach lub małych ogródkach zielnych.

  Producent: Vilmorin

  4,80 zł

 • Bazylia właściwa tajska anyżowa FLORAL SPIRES (Ocimum basilicum) - 30 szt.

  Bazylia właściwa tajska anyżowa FLORAL SPIRES (Ocimum basilicum) - 30 szt.

  Niska odmiana wyhodowana z myślą o atrakcyjnych białych kwiatach. Tworzy gęste liście w typie bazylii tajskiej. Liście są smaczne, o anyżowym aromacie. Nadaje się do uprawy parapecie okiennym jak i do posadzenia w ogrodzie.

  Producent: Vilmorin

  3,60 zł

 • Bazylia właściwa tajska SIAM QUEEN (Ocimum basilicum) - 1 g

  Bazylia właściwa tajska SIAM QUEEN (Ocimum basilicum) - 1 g

  Roślina jednoroczna, wys. 30-40 cm, o aromatycznych, dekoracyjnych, wierzchołkowych liściach i kwiatostanach barwy purpurowej. Okres kwitnienia przypada od czerwca do września, kiedy to zbiera się górne części pędów. Uprawiana jako roślina lecznicza, przyprawowa, ale też ozdobna na rabatach, w skrzynkach i pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  6,80 zł

  Chwilowy brak towaru!

 • Bylica piołun (Artemisia absinthium) - 0,5 g

  Bylica piołun (Artemisia absinthium) - 0,5 g

  Bylina o szaro-zielonych drobnych liściach o bardzo delikatnym aromacie i gorzkim smaku; wykorzystywane przeciw szkodnikom oraz jako stymulator apetytu i trawienia. Roślina o właściwościach aromatycznych, moczopędnych, o działaniu przeciwzapalnym, wpływająca wzmacniająco na wątrobę.

  Producent: Polan

  2,40 zł

 • Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna zwana także czarnym kminkiem to niepozorna roślina posiadająca ziarna o cennych właściwościach. Olej z czarnuszki pomaga w leczeniu alergii i wzmacnia odporność. Przeznaczenie: Nasiona służą jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego, do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako środek leczniczy.

  Producent: Vilmorin

  2,30 zł

 • Estragon (Artemisia dracunculus) - 0,05 g

  Estragon (Artemisia dracunculus) - 0,05 g

  Roślina wieloletnia. Wysokość około 120 cm. W celu zabezpieczenia przed połamaniem, konieczne stosowanie podpór. Świeży albo suszony dodaje się do baraniny, drobiu, podrobów, sosów i jajek. Może też być użyty do kwaszenia ogórków.

  Producent: Plantico

  2,10 zł

 • Kolendra siewna (Coriandrum sativum) - 3 g

  Kolendra siewna (Coriandrum sativum) - 3 g

  Rośliny zakwitają w czerwcu. Używane są jako przyprawa do pieczonego mięsa wieprzowego, wędlin, pasztetów, sosów oraz do ciast. Wyciąg z kolendry ze spirytusem lub napar jest pomocny przy chorobach przewodu pokarmowego. Wzmaga apetyt.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) - 0,2 g

  Kozłek lekarski (Valeriana officinalis) - 0,2 g

  Kozłek (waleriana) to roślina wieloletnia dorastająca do 1,5 metra wysokości. Roślina a szczególnie jej korzeń ma działanie wybitnie lecznicze. Nalewki i wyciągi z niego działają przeciwbólowo i uspokajająco, przynoszą ulgę zmęczonym oczom.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Bylina wyrastająca na wysokość 20 – 50 (100)cm, pokryta woskiem o zabarwieniu niebieskawym. Kwitnie od maja do września. Kwiaty zasobne w nektar, zapylane głównie przez motyle nocne i błonkówki. Młode liście używane są jako zielona jarzyna lub jako dodatek do zup, sałatek jarzynowych i surówek warzywnych.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia. Wyrasta do wysokości 2 m. Roślina przyprawowa, zarówno w świeżej postaci, jak i suszona. Świeże liście dodaje się do zup, sosów, i mielonego mięsa. Zasuszone kłącza nadają się do gulaszu, flaków, drobiu i baraniny. Oprócz tego poprawia pracę przewodu pokarmowego, wzmaga apetyt.

  Producent: Plantico

  2,20 zł

 • Lukrecja REGALIZ (Glycyrrhiza glabra) - 0,2 g

  Lukrecja REGALIZ (Glycyrrhiza glabra) - 0,2 g

  Krzewiasta bylina jadalna, lecznicza i ozdobna należy do rodziny bobowatych. Roślina może osiągać 1,5–2 m wysokości. Wytwarza nieparzystopierzaste, ozdobne liście i drobne, motylkowe kwiaty liliowego koloru. Surowcem leczniczym jest silnie rozgałęziony, brązowawy korzeń lukrecji, pozyskiwany jesienią lub wiosną z kilkuletnich egzemplarzy.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Roślina jednoroczna, o wysokości 50-60 cm. Zbiera się zielone liście. Posiekane (jak natka pietruszki) dodaje się do sałatek, ogórków, kapusty, potraw z mięsa i ryb. Lecznicze działanie ogórecznika: przeciwzapalne, uspokajające i moczopędne.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Ostropest plamisty (Silybum marianum) - 2 g

  Ostropest plamisty (Silybum marianum) - 2 g

  Roślina jednoroczna uprawiana jako zioło oraz jako roślina ozdobna. Ostropest pięknie komponuje się na rabacie z niższymi roślinami. Jednak najważniejszą zaletą tej rośliny jest lecznicze działanie na wątrobę. Stosowany jest przy marskości, stłuszczeniu wątroby, nieżytach dróg żółciowych. Chroni wątrobę przed licznymi truciznami : alkohol, dwusiarczek węgla, pestycydami, a nawet truciznami muchomora sromotnikowego.

  Producent: Vilmorin

  3,30 zł

 • Piołun (Artemisia absinthium) - 1g

  Piołun (Artemisia absinthium) - 1g

  Roślina wieloletnia, odporna na mróz, o mocnym, specyficznym aromacie i gorzkim smaku. Preferuje stanowiska nasłonecznione, otwarte; glebę lekką i suchą. Susz stosowany jest jako przyprawa do sosów i mięs. Roślina o właściwościach aromatycznych, moczopędnych, o działaniu przeciwzapalnym, wpływająca wzmacniająco na wątrobę, układ pokarmowy i nerwowy. Leczniczo stosowana przy niestrawnościach, słabym apetycie, schorzeniach woreczka żółciowego.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Pokrzywa zwyczajna (Utrica dioica) - 0,1 g

  Pokrzywa zwyczajna (Utrica dioica) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia o wysokości 70-80 cm. Częścią użytkową są liście, które zawierają wiele witamin i soli mineralnych. Pokrzywa oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia włosy, stosowana jest również przy chorobach reumatycznych oraz przy leczeniu schorzeń skórnych.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Rozmaryn (Rosmarinus officinalis) - 0,1 g

  Rozmaryn (Rosmarinus officinalis) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia silnie krzewiąca się o częściowo pokładających się pędach wysokości 80 - 150 cm, drobnych liściach i niebieskich kwiatach zebranych w kłosy. Młode liście oraz końcówki pędów o charakterystycznym korzennym zapachu stosuje się jako dodatek do potraw mięsnych, sałatek warzywnych, zup oraz sosów.

  Producent: W. Legutko

  2,30 zł

 • Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla) - 0,2 g

  Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla) - 0,2 g

  Roślina jednoroczna o wysokości około 30cm. Siać dość gęsto, rzutowo wprost do gruntu. Zbiera się koszyczki kwiatostanowe (na początku kwitnienia) lub całe rośliny i suszy w zacienionym, przewiewnym miejscu. Napar z rumianku stosuje się przy zaburzeniach żołądka. Zewnętrznie - jako środek dezynfekujący

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł