e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Alstremeria (mieszanka) (Alstroemeria) - 0,1 g

  Alstremeria (mieszanka) (Alstroemeria) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia wys. 80 cm, o kwiatach delikatnie prążkowanych, często porównywanych do orchidei. Wykorzystywana na rabaty, do uprawy w pojemnikach i na kwiat cięty (bardzo długo wytrzymują w wazonie 2-3 tygodnie). Alstremerię należy chronić zimą przed przemarznięciem.

  Producent: Vilmorin

  3,30 zł

 • Asparagus ozdobny (Asparagus sprengerii) - 0,5 g

  Asparagus ozdobny (Asparagus sprengerii) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia, doniczkowa, dekoracyjna. Ozdobna z gałązek w postaci spłaszczonych igieł. Nadaje się do dekorowania wnętrz, do wiązanek z ciętych kwiatów.

  Producent: W. Legutko

  4,30 zł

 • Bylica piołun (Artemisia absinthium) - 0,5 g

  Bylica piołun (Artemisia absinthium) - 0,5 g

  Bylina o szaro-zielonych drobnych liściach o bardzo delikatnym aromacie i gorzkim smaku; wykorzystywane przeciw szkodnikom oraz jako stymulator apetytu i trawienia. Roślina o właściwościach aromatycznych, moczopędnych, o działaniu przeciwzapalnym, wpływająca wzmacniająco na wątrobę.

  Producent: Polan

  2,40 zł

 • Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Długowieczna bylina wysokości 70-80 cm. Kwiaty białe lub różowe w postaci obfitych, okazałych, intensywnie pachnących gron. Kwitnie od maja do lipca. Wymagaja gleby zasobnej w wapń, raczej suchej. Nie znosi przesadzania. Zastosowanie: rabaty, grupy ogrodowe i parkowe.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dziurawiec wielolistny (Hypericum polyphyllum) - 0,1 g

  Dziurawiec wielolistny (Hypericum polyphyllum) - 0,1 g

  Bylina obficie kwitnąca wys. 25 cm, okulisto krzaczastym pokroju. Złotożółte kwiaty o średnicy 3-4 cm pojawiają się przez całe lato. Doskonała roślina do ogródków skalnych i na rabaty bylinowe. Wskazane jest okrycie roślin na zimę liśćmi.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Echinokaktus Gruzona, Fotel teściowej (Echinocactus grusonii) - 0,05 g

  Echinokaktus Gruzona, Fotel teściowej (Echinocactus grusonii) - 0,05 g

  Jest to roślina z rodziny kaktusowatych, sukulent o kulistym kształcie, najbardziej rozpowszechniony wśród kaktusów, łatwy w uprawie domowej. Echinokaktus zwany jest także „fotelem teściowej”, „poduszką teściowej”, „złotą beczką”, „złotą kulą”. Roślina ma kształt nieco spłaszczonej kuli.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Fiołek rogaty (Viola cornuta) - 0,5 g

  Fiołek rogaty (Viola cornuta) - 0,5 g

  Roślina dwuletnia wys. 15 - 20 cm. Kwiaty drobne, ale bardzo liczne ,długo i obficie kwitnące. Kwiaty w bogatej gamie barw. Cenne rośliny na rabaty, kwietniki, do skrzynek, ogrodów skalnych, pojemników i jako roślina doniczkowa.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Fiołek wonny (Viola odorata) - 0,3 g

  Fiołek wonny (Viola odorata) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia silnie rozrastająca się wys. 10-15cm o drobnych fioletowych lub białych intensywnie pachnących kwiatach.

  Producent: W. Legutko

  2,50 zł

 • Gailardia oścista, Dzianwa (Gaillardia aristata) - 1 g

  Gailardia oścista, Dzianwa (Gaillardia aristata) - 1 g

  Bylina silnie krzewiąca się wys. 60-90 cm. Kwiaty złocistożółte, purpurowobrunatne lub dwubarwne,kwitną do późnej jesieni. Zastosowanie: na kwiat cięty, do osadzania kwietników, na rabaty bylinowe. Uprawa na stanowisku słonecznym.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Gęsiówka alpejska (Arabis alpina) - 0,3 g

  Gęsiówka alpejska (Arabis alpina) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia wys. 15-20 cm tworząca kępki pokryte dużą ilością białych kwiatów. Wykorzystywana do obsadzania ogródków skalnych, murków, pojemników.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Herbata chińska (Camellia sinensis) - 5 ziaren

  Herbata chińska (Camellia sinensis) - 5 ziaren

  Krzew herbaciany, który możemy uprawiać na parapecie to kamelia chińska, dawniej znana jako herbata chińska. Tworzy duże, białe, przyjemnie pachnące kwiaty, a z jej liści i pąków, po uprzednim suszeniu, przyrządza się napar. W naszych warunkach klimatycznych możemy zbierać młode pąki do 4 razy w roku. Z jednego krzewu możemy otrzymać herbatę białą, zieloną, żółtą, czarną lub pu-erh.

  Producent: Vilmorin

  7,80 zł

 • Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia silnie krzewiąca się, dorastająca do 30 cm wysokości. Zebrane w kłosy drobne miododajne, niebieskofioletowe kwiaty ukazują się od maja do września. Dekoracyjne są również srebrzystoszare drobne liście. Zawiera witaminę C.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Kocimiętka - 0,5 g

  Kocimiętka - 0,5 g

  Roślina wieloletnia o rozgałęzionej łodydze wysokości 40-75 cm, z sercowatymi, ząbkowanymi liśćmi, od spodu omszonymi i małymi bladoróżowymi lub białymi kwiatkami.

  Producent: Plantico

  2,40 zł

 • Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia, wys. do 50 cm. Zastosowanie jako roślina lecznicza, przyprawowa, zapachowa i ozdobna. Jako przyprawa razem z cząbrem, koprem i szałwią używana jest do potraw mięsnych i rybnych.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Niezapominajka alpejska (biała) (Myosotis alpestris) - 0,3 g

  Niezapominajka alpejska (biała) (Myosotis alpestris) - 0,3 g

  Rośliny dwuletnie o wysokości od 15-20 cm. Liczne białe kwiaty tworzące luźne, kłosowate kwiatostany. Niezapominajka alpejska jest chętnie uprawiana na niskich rabatach, obwódkach, w ogrodach skalnych, pojemnikach i doniczkach.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Niezapominajka alpejska (niebieska) (Myosotis alpestris) - 0,5 g

  Niezapominajka alpejska (niebieska) (Myosotis alpestris) - 0,5 g

  Rośliny dwuletnie o wysokości od 15-25 cm. Liczne kwiaty barwy niebieskiej tworzące luźne, kłosowate kwiatostany. Niezapominajka alpejska jest chętnie uprawiana na niskich rabatach, obwódkach, w ogrodach skalnych, pojemnikach i doniczkach.

  Producent: Plantico

  2,00 zł

 • Pelargonia HIBRIDO F-2 (Pelargonium zonale) - 0,1 g

  Pelargonia HIBRIDO F-2 (Pelargonium zonale) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia charakteryzująca się dużą siłą wzrostu, doskonałym krzewieniem, olbrzymimi kwiatostanami o atrakcyjnych kolorach i wczesnością odmian. Szczególnie polecana są do sadzenia na rabatach kwiatowych, w dużych pojemnikach i misach. Idealna do obsadzania skrzynek balkonowych, okiennych, wiszących pojemników oraz do kompozycji z innymi roślinami.

  Producent: Rocalba

  6,40 zł

 • Pelargonia rabatowa (czerwona) (Pelargonium x hortorum) - 0,05 g

  Pelargonia rabatowa (czerwona) (Pelargonium x hortorum) - 0,05 g

  Roślina wieloletnia w naszym klimacie uprawiana jako jednoroczna. Silnie rozkrzewione rośliny dostarczają do 30-35 cm, tworząc na szczycie czerwone baldachowate kwiatostany o średnicy 10-12 cm. Doskonała do uprawy na rabatach i w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Posłonek (Helianthemum sp.) - 0,5 g

  Posłonek (Helianthemum sp.) - 0,5 g

  Roślina dywanowa o zimozielonych liściach i różnobarwnych kwiatach koloru białego, różowego oraz czerwonego. Bylina kwitnąca przez całe lato, doskonale nadająca się do uprawy w ogródkach skalnych i na rabatach.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Posłonek ogrodowy (Helianthemum hybridum) - 0,5 g

  Posłonek ogrodowy (Helianthemum hybridum) - 0,5 g

  Roślina dywanowa o zimozielonych liściach i różnobarwnych kwiatach koloru białego, różowego oraz czerwonego. Bylina kwitnąca przez całe lato, doskonale nadająca się do uprawy w ogródkach skalnych i na rabatach. Stanowisko słoneczne.

  Producent: Plantico

  1,70 zł