e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Orlik pospolity o kwiatach pełnych (Aquilegia vulgaris) - 0,3 g

  Orlik pospolity o kwiatach pełnych (Aquilegia vulgaris) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia wys. 50-60 cm. o pędach podzielonych na płaskie segmenty ze skupianiami klujących cierni i włosków. Latem pojawiają się czerwone lub żółte kwiaty o średnicy 3-5 cm., a po nich niekiedy kuliste owoce. Oryginalne rośliny do uprawy w pojemnikach, na tarasach.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Ostróżka naga (Delphinium nudicaule) - 0,1 g

  Ostróżka naga (Delphinium nudicaule) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia wys. 40 cm, zakwita już w pierwszym roku uprawy. Oryginalne pomarańczowe kwiaty kwitną od lipca do września. Zastosowanie na rabaty kwiatowe, do ogródków skalnych, na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Ostróżka trwała (mieszanka) (Delphinium x cultorum) - 0,5 g

  Ostróżka trwała (mieszanka) (Delphinium x cultorum) - 0,5 g

  Wysoka bylina o wzniesionych łodygach. Kwiaty pełne lub półpełne o średnicy 6 cm zebrane w bardzo długie, zwarte grona długości 70-100 cm. Roślina przycięta po pierwszym przekwitnięciu na wysokości 10 cm wypuści nowe pędy kwiatowe.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Pelargonia rabatowa (różowa) (Pelargonium x hortorum) - 0,05 g

  Pelargonia rabatowa (różowa) (Pelargonium x hortorum) - 0,05 g

  Roślina wieloletnia w naszym klimacie uprawiana jako jednoroczna. Silnie rozkrzewione rośliny dostarczają do 30-35 cm, tworząc na szczycie czerwone baldachowate kwiatostany o średnicy 10-12 cm. Doskonała do uprawy na rabatach i w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Pierwiosnek bezłodygowy (Primula acaulis) - 0,1 g

  Pierwiosnek bezłodygowy (Primula acaulis) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia wys. 15-20 cm, o różnobarwnych kwiatach zebranych w baldachowate kwiatostany, rozwijające się tuż przed rozetą liści. Polecana na rabaty, obwódki, do ogródków skalnych, do uprawy w pojemnikach lub doniczkach.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Pierwiosnek kandelabrowy (Primula candelabra hybrida) - 0,02 g

  Pierwiosnek kandelabrowy (Primula candelabra hybrida) - 0,02 g

  Okazałe rośliny wieloletnie, wys. 40-60 cm, tworzące przyziemne rozety liści, często zamierających na zimę. Na szczytach mocnych pędów w okresie od kwietnia do czerwca pojawiają się liczne różnobarwne kwiaty. Niezwykle atrakcyjne rośliny do uprawy w wilgotnych ocienionych miejscach, przy strumykach, oczkach wodnych, pod drzewami itp.

  Producent: W. Legutko

  4,30 zł

 • Pierwiosnek omszony (Primula x pubescens) - 0,03 g

  Pierwiosnek omszony (Primula x pubescens) - 0,03 g

  Roślina wieloletnia wys. ok. 15 cm, tworząca rozety liści. Wiosną wyrastają pędy zakończone baldachami różnokolorowych, pachnących kwiatów z białymi lub żółtymi oczkami. Polecana na rabaty bylinowe do ogródków skalnych, do uprawy w pojemnikach i doniczkach.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Pierwiosnek storczykowy (Primula vialii) - 0,01 g

  Pierwiosnek storczykowy (Primula vialii) - 0,01 g

  Bylina do 50 cm wysokości. Kwiatostany w formie kłosa, pachnące, bardzo efektownie zmieniające barwę od karminoworóżowej do jasnofioletowej. Wysiew nasion w kwietniu-czerwcu do skrzynek. Zastosowanie: ogrody skalne, rabaty i na kwiat cięty. Mogą być uprawiane w doniczkach.

  Producent: W. Legutko

  3,60 zł

 • Pierwiosnek wyniosły mieszanka (Primula elatior) - 0,3 g

  Pierwiosnek wyniosły mieszanka (Primula elatior) - 0,3 g

  Pierwiosnek ogrodowy jest gatunkiem długowiecznym wys. 15-20 cm. Niezastąpiona wiosenna roślina na rabaty, do ogrodów skalnych na kwiat cięty i do uprawy doniczkowej.Lubi gleby żyzne, średnio wilgotne, bogate w próchnicę.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Pierwiosnek ząbkowany (Primula denticulata) - 0,03 g

  Pierwiosnek ząbkowany (Primula denticulata) - 0,03 g

  Roślina wieloletnia o główkowatych kwiatostanach osadzonych na sztywnych nagich pędach długości ok. 30 cm. Kwiaty białe, różowe i purpurowofioletowe w odcieniach. Atrakcyjna bylina do uprawy na rabatach bylinowych, w ogródkach skalnych i na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Piołun (Artemisia absinthium) - 1g

  Piołun (Artemisia absinthium) - 1g

  Roślina wieloletnia, odporna na mróz, o mocnym, specyficznym aromacie i gorzkim smaku. Preferuje stanowiska nasłonecznione, otwarte; glebę lekką i suchą. Susz stosowany jest jako przyprawa do sosów i mięs. Roślina o właściwościach aromatycznych, moczopędnych, o działaniu przeciwzapalnym, wpływająca wzmacniająco na wątrobę, układ pokarmowy i nerwowy. Leczniczo stosowana przy niestrawnościach, słabym apetycie, schorzeniach woreczka żółciowego.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Platykodon, Rozwar (platycodon grandiflorus) - 0,1 g

  Platykodon, Rozwar (platycodon grandiflorus) - 0,1 g

  Efektowna bylina wys. 40-60 cm. Kwiaty duże, dzwonkowate, szeroko otwarte, pojedyńcze, niebieskie, różowe lub białe. Pięknie prezentuje się na rabatach bylinowych, a także po ścięciu.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Posłonek (Helianthemum sp.) - 0,5 g

  Posłonek (Helianthemum sp.) - 0,5 g

  Roślina dywanowa o zimozielonych liściach i różnobarwnych kwiatach koloru białego, różowego oraz czerwonego. Bylina kwitnąca przez całe lato, doskonale nadająca się do uprawy w ogródkach skalnych i na rabatach.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Posłonek ogrodowy (Helianthemum hybridum) - 0,5 g

  Posłonek ogrodowy (Helianthemum hybridum) - 0,5 g

  Roślina dywanowa o zimozielonych liściach i różnobarwnych kwiatach koloru białego, różowego oraz czerwonego. Bylina kwitnąca przez całe lato, doskonale nadająca się do uprawy w ogródkach skalnych i na rabatach. Stanowisko słoneczne.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Powojnik mandżurski (Clematis mandschurica) - 100 mg

  Powojnik mandżurski (Clematis mandschurica) - 100 mg

  Bardzo odporna bylina dorastająca do 2m, rosnąca w naszym klimacie. Kwiaty niewielkie, ale liczne, mają przyjemny zapach. Lubi stanowiska cieniste, zaciszne i osłonięte od wiatrów. Nadaje się do okrywania altan, pergoli i trejaży.

  Producent: Vilmorin

  3,40 zł

 • Powojnik tangucki (Clematis tangutica) - 0,1 g

  Powojnik tangucki (Clematis tangutica) - 0,1 g

  Bujnie rosnące pnącze wieloletnie, zakwitające już w pierwszym roku uprawy. Latem i wczesną jesienią pojawiają się liczne, latarenkowate, żółte kwiaty o średnicy 4-5 cm, a następnie puszyste, srebrzyste nasienniki.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł

 • Protea WARATAH (Telopea speciosissima) - 6 szt.

  Protea WARATAH (Telopea speciosissima) - 6 szt.

  Protea WARATAH (Telopea speciosissima) to zimozielony krzew osiągający wysokość od 60 do 240cm. Zazwyczaj rośnie w jednej lub kilku łodygach. Liście są duże, skórzaste i mogą być nieregularnie ząbkowane. Jej największą ozdobą są potężne, gwiazdowate kwiatostany występujące w zwartej gromadzie w pięknej purpurowej barwie o średnicy 20–30 cm. Idealnie nadaje się na kwiat cięty. Utrzymują się w świeżości do 2-3 tygodni.

  Producent: Rocalba

  12,90 zł

 • Przegorzan (Echinops ritro) - 1 g

  Przegorzan (Echinops ritro) - 1 g

  Okazała bylina, miododajna wys. 150 cm o sztywnych, pokrytych białym filcem pędach. Liście pierzastodzielne, kolczaste, owłosione są z wierzchu zielone od spodu srebrzyste. Główkowe kwiatostany wybarwiają się na kolor stalowo-niebieski już przed kwitnieniem.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Przetacznik kłosowy (Veronica spicata) - 0,1 g

  Przetacznik kłosowy (Veronica spicata) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia wys. 30-50 cm silnie krzewiąca się o pędach wzniesionych zakończonych luźnymi okazałymi kłosami intensywnie niebieskich kwiatów. Kwitnie obficie od lipca do września. Atrakcyjna roślina na rabaty bylinowe.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Przetacznik kłosowy SIGHTSEEING (Veronica spicata) - 0,1 g

  Przetacznik kłosowy SIGHTSEEING (Veronica spicata) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia, wys. 50 - 60 cm, silnie krzewiąca się, o pędach wzniesionych zakończonych kłosowatymi kwiatostanami barwy białej, różowej i niebieskiej. Atrakcyjna roślina na kwiat cięty

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł