e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Chaber bławatek (mieszanka) (Centaurea cyanus) - 1 g

  Chaber bławatek (mieszanka) (Centaurea cyanus) - 1 g

  Roślina jednoroczna o cienkich rozgałęzionych łodygach. Kwiaty zebrane są w koszyczki na długich szypułkach. Zastosowanie: na rabaty i na kwiat cięty. Kwitnie od czerwca do września. Wysokość roślin 30-90 cm.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Chaber bławatek CLASSIC ROMANTIC (Centaurea caynus) - 1 g

  Chaber bławatek CLASSIC ROMANTIC (Centaurea caynus) - 1 g

  Wyjątkowa, „romantyczna”, jednoroczna mieszanka wysokość 60-70 cm, o kwiatach barwy różowej w odcieniach - od delikatnej różowobiałej do karminoworóżowej. Zastosowanie na rabaty i na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Chaber wielkogłówkowy (żółty) (Centaurea macrocephala) - 1 g

  Chaber wielkogłówkowy (żółty) (Centaurea macrocephala) - 1 g

  Roślina wieloletnia wysokości ok. 1m o okazałych główkowatych kwiatostanach barwy żółtej. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Zastosowanie: na na rabaty bylinowe, na kwiat cięty i do suchych bukietów.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Chaber wielkogłówkowy (żółty) (Centaurea macrocephala) - 2 g

  Chaber wielkogłówkowy (żółty) (Centaurea macrocephala) - 2 g

  Bylina o dużych, kulistych kwiatostanach barwy żółtej. Ma sztywne, grube i proste łodygi, liście lancetowate, o nieco ząbkowanym brzegu. Duże kwiaty o średnicy 7-9 cm, osadzone pojedynczo na szczycie łodygi, nadaje się na wysokie rabaty .

  Producent: Polan

  2,10 zł

 • Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna zwana także czarnym kminkiem to niepozorna roślina posiadająca ziarna o cennych właściwościach. Olej z czarnuszki pomaga w leczeniu alergii i wzmacnia odporność. Przeznaczenie: Nasiona służą jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego, do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako środek leczniczy.

  Producent: Vilmorin

  2,30 zł

 • Dziewanna mieszanka (Verbascum sp.) - 0,1 g

  Dziewanna mieszanka (Verbascum sp.) - 0,1 g

  Mieszanka kilku gatunków dziewanny. Te dwuletnie i wieloletnie, smukłe, urokliwe rośliny, dzięki długotrwałemu kwitnieniu, szerokiej palecie barw kwiatów, pięknie prezentują się w każdym ogrodzie.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Dzwonek ogrodowy o kwiatach pełnych (Campanula medium) - 0,1 g

  Dzwonek ogrodowy o kwiatach pełnych (Campanula medium) - 0,1 g

  Roślina dwuletnia wys. 80-90 cm, pochodząca z Europy południowej. W ogrodach uprawiana od XVI wieku. Roślina o wzniosłym piramidalnym pokroju. Kwiaty duże, dzwonkowate pełne barwy białej, różowej, niebieskiej, fioletowej. Dzwonek jest uprawiany jako roślina rabatowa a także na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Facelia dzwonkowata (Phacelia campanularia) - 0,5 g

  Facelia dzwonkowata (Phacelia campanularia) - 0,5 g

  Roślina jednoroczna, miododajna o wysokości 20 - 30 cm, silnie krzewiąca się. Tworzy dzwonkowate, lazurowo - niebieskie kwiaty zebrane w baldachogrona. Rośnie na każdej glebie. Zastosowanie: na rabaty i obwódki.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Jeżówka (purpurowa) (Echinacea purpurea) - 1 g

  Jeżówka (purpurowa) (Echinacea purpurea) - 1 g

  Okazała, miododajna i ozdobna bylina, na rabaty i kwiat cięty – o sztywnych pędach i ostro ząbkowanych, ciemnozielonych liściach, cała pokryta szorstkimi włoskami. Kwitnie od czerwca do września. Rozwija duże, różowo-purpurowe, języczkowate kwiaty, które wabią pszczoły i motyle. Ma właściwości lecznicze.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  2,30 zł

 • Kleome ciernista (Cleome spinosa) - 0,5 g

  Kleome ciernista (Cleome spinosa) - 0,5 g

  Roślina bujnie rosnąca, o niezwykłych, pachnących kwiatach. Kwitnie od lipca do września. Idealnie nadaje się na wysokie rabaty, do tworzenia grup ogrodowych i na kwiat cięty.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  1,80 zł

 • Lawenda francuska (Lavandula stoechas) - 0,03 g

  Lawenda francuska (Lavandula stoechas) - 0,03 g

  Roślina wieloletnia wys. 50-60 cm o wyprostowanych pędach, na których pojawiają się oryginalne kwiatostany zakończone ciemnopurpurowymi liścmi przykwiatkowymi. Cenna bylina na rabaty, na kwiat cięty i do suchych bukietów.

  Producent: W. Legutko

  4,30 zł

 • Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Bylina wyrastająca na wysokość 20 – 50 (100)cm, pokryta woskiem o zabarwieniu niebieskawym. Kwitnie od maja do września. Kwiaty zasobne w nektar, zapylane głównie przez motyle nocne i błonkówki. Młode liście używane są jako zielona jarzyna lub jako dodatek do zup, sałatek jarzynowych i surówek warzywnych.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia. Wyrasta do wysokości 2 m. Roślina przyprawowa, zarówno w świeżej postaci, jak i suszona. Świeże liście dodaje się do zup, sosów, i mielonego mięsa. Zasuszone kłącza nadają się do gulaszu, flaków, drobiu i baraniny. Oprócz tego poprawia pracę przewodu pokarmowego, wzmaga apetyt.

  Producent: Plantico

  2,20 zł

 • Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum) - 0,1 g

  Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia, okrywowa. Kwitnie tworząc główkowate kwiatostany o kwiatach barwy lilaróżowej. Zastosowanie: ogrody skalny, obwódki, skarpy, murki.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Mieszanka miododajna, zioła wieloletnie - 2 g

  Mieszanka miododajna, zioła wieloletnie - 2 g

  Odpowiednio skomponowana mieszanka ziół wieloletnich, które w fazie kwitnienia przyciągają pszczoły i motyle. W skład miododajnej mieszanki wchodzą: szałwia lekarska, hyzop, tymianek. Kolekcja roślin wabiących owady ma różnorodne przeznaczenie. Jest bardzo pożyteczna dla pszczelarzy, może stanowić niezwykłą atrakcję ogrodu (przyciąga motyle) oraz dostarcza nam świeżych ziół.

  Producent: Plantico

  3,30 zł

 • Mieszanka roślin miododajnych - 2 g

  Mieszanka roślin miododajnych - 2 g

  Specjalna mieszanka roślin jednorocznych i wieloletnich, których kwiaty są chętnie odwiedzane przez pszczoły, trzmiele i inne owady zapylające. Kwitnące przez kilka miesięcy rośliny doskonale prezentują się w założeniach naturalistycznych, łąkach kwietnych. Nasiona wysiewać rzutowo w kwietniu lub maju.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Monarda, Pysznogłówka (Monarda didyma) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka (Monarda didyma) - 0,1 g

  Bylina wys. 60-100 cm, o sztywnych, licznych pędach. Rośliny tworzą liczne rozłogi, dzięki czemu szybko się rozrastają. Kwiaty purpurowe, różowe, niebieskie lub białe w odcieniach zebrane są w główkowate, często wielopiętrowe kwiatostany.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Monarda, Pysznogłówka dwoista (Monarda didyma) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka dwoista (Monarda didyma) - 0,1 g

  Bylina wys. 60 - 100 cm. to aromatyczna roślina o krzaczastym pokroju. Fantastyczna roślina rabatowa, niezastąpiona do ogrodów naturalistycznych, zachwyca kształtem i barwą kwiatów oraz delikatnym cytrynowym zapachem. Ususzone liście są bardzo aromatyczne, stosowane do potpourri, herbatek smakowych i leczniczych.

  Producent: Polan

  3,80 zł

 • Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Roślina jednoroczna, o wysokości 50-60 cm. Zbiera się zielone liście. Posiekane (jak natka pietruszki) dodaje się do sałatek, ogórków, kapusty, potraw z mięsa i ryb. Lecznicze działanie ogórecznika: przeciwzapalne, uspokajające i moczopędne.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Portulaka wielkokwiatowa (mieszanka) (Portulaca grandiflora) - 0,5 g

  Portulaka wielkokwiatowa (mieszanka) (Portulaca grandiflora) - 0,5 g

  Rośliny jednoroczne, płożące się o różnobarwnych kwiatach. Lubi stanowisko słoneczne. Rośnie na każdej glebie. Przeznaczona na obwódki, do ogródków skalnych, na rabaty, balkony. Wysokość 15 cm. 

  Producent: Plantico

  1,90 zł