e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Arcydzięgiel litwor (Archangelica officinalis) - 0,5 g

  Arcydzięgiel litwor (Archangelica officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia o wysokości do 2 m. Środki farmakologiczne z udziałem Arcydzięgla działają uspokajająco, rozkurczowo, grzybobójczo i bakteriobójczo. Wysuszony korzeń stosuje się do sosów, sałatek oraz jako przyprawę do potraw z ryb.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Chaber żółty (Centaurea macrocephala) - 2 g

  Chaber żółty (Centaurea macrocephala) - 2 g

  Bylina o dużych, kulistych kwiatostanach barwy żółtej. Ma sztywne, grube i proste łodygi, liście lancetowate, o nieco ząbkowanym brzegu. Duże kwiaty o średnicy 7-9 cm, osadzone pojedynczo na szczycie łodygi, nadaje się na wysokie rabaty .

  Producent: Polan

  2,10 zł

 • Cynia wytworna daliowa (mieszanka) (Zinnia elegans dahliaeflora) - 1 g

  Cynia wytworna daliowa (mieszanka) (Zinnia elegans dahliaeflora) - 1 g

  Roślina jednoroczna pochodząca z Ameryki Północnej. Wzniesione, rozgałęzione łodygi są grube i sztywne ale bardzo kruche. Duże koszyczki kwiatowe osadzone pojedynczo na długich szypułkach. Doskonała roślina na wysokie rabaty oraz na kwiat cięty.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna zwana także czarnym kminkiem to niepozorna roślina posiadająca ziarna o cennych właściwościach. Olej z czarnuszki pomaga w leczeniu alergii i wzmacnia odporność. Przeznaczenie: Nasiona służą jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego, do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako środek leczniczy.

  Producent: Vilmorin

  2,30 zł

 • Dzwonek ogrodowy (mieszanka) (Campanula medium) - 1 g

  Dzwonek ogrodowy (mieszanka) (Campanula medium) - 1 g

  Roślina dwuletnia przeznaczona na rabaty oraz na kwiat cięty. Kwiatostan ścina się, gdy rozwinięte są dolne kwiaty. Gatunek ten wymaga gleb lekko wilgotnych.

  Producent: Polan

  2,30 zł

 • Facelia dzwonkowata (Phacelia campanularia) - 0,5 g

  Facelia dzwonkowata (Phacelia campanularia) - 0,5 g

  Roślina jednoroczna, miododajna o wysokości 20 - 30 cm, silnie krzewiąca się. Tworzy dzwonkowate, lazurowo - niebieskie kwiaty zebrane w baldachogrona. Rośnie na każdej glebie. Zastosowanie: na rabaty i obwódki.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) - 0,2 g

  Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia wysokości do 1 m. Zarówno świeże jak i suszone liście są świetną przyprawą do mięs, wędlin, ryb, zup, sosów, pomidorów i jaj. Jest pomocnym środkiem przy zaparciach i niestrawności oraz jako środek wykrztuśny i przeciwpotowy.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Kleome ciernista (Cleome spinosa) - 0,5 g

  Kleome ciernista (Cleome spinosa) - 0,5 g

  Roślina bujnie rosnąca, o niezwykłych, pachnących kwiatach. Kwitnie od lipca do września. Idealnie nadaje się na wysokie rabaty, do tworzenia grup ogrodowych i na kwiat cięty.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  1,80 zł

 • Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Bylina miododajna o drobnych kwiatach na rabaty, skarpy, murki, obwódki do ogrodów skalnych. Łatwa w uprawie. Napar przynosi ulgę w przeziębieniu i gorączce. W kuchni stosowana jako dodatek do mięsa i sałatek.

  Producent: Polan

  1,90 zł

 • Kosmos, Onętek (Cosmos bipinnatus) - 2 g

  Kosmos, Onętek (Cosmos bipinnatus) - 2 g

  Roślina jednoroczna wys. 80 - 100 cm. Kwiaty duże, osadzone pojedynczo na długich szypułkach. Kwitnie długo i obficie. Jest ozdobą wysokich rabat. Kwiaty nadają się do cięcia. Bardzo łatwo rozmnaża się z samosiewu.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Lawenda francuska (Lavandula stoechas) - 0,03 g

  Lawenda francuska (Lavandula stoechas) - 0,03 g

  Roślina wieloletnia wys. 50-60 cm o wyprostowanych pędach, na których pojawiają się oryginalne kwiatostany zakończone ciemnopurpurowymi liścmi przykwiatkowymi. Cenna bylina na rabaty, na kwiat cięty i do suchych bukietów.

  Producent: W. Legutko

  4,30 zł

 • Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia, wys. do 50 cm. Zastosowanie jako roślina lecznicza, przyprawowa, zapachowa i ozdobna. Jako przyprawa razem z cząbrem, koprem i szałwią używana jest do potraw mięsnych i rybnych.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Bylina wyrastająca na wysokość 20 – 50 (100)cm, pokryta woskiem o zabarwieniu niebieskawym. Kwitnie od maja do września. Kwiaty zasobne w nektar, zapylane głównie przez motyle nocne i błonkówki. Młode liście używane są jako zielona jarzyna lub jako dodatek do zup, sałatek jarzynowych i surówek warzywnych.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia. Wyrasta do wysokości 2 m. Roślina przyprawowa, zarówno w świeżej postaci, jak i suszona. Świeże liście dodaje się do zup, sosów, i mielonego mięsa. Zasuszone kłącza nadają się do gulaszu, flaków, drobiu i baraniny. Oprócz tego poprawia pracę przewodu pokarmowego, wzmaga apetyt.

  Producent: Plantico

  2,20 zł

 • Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum) - 0,1 g

  Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia, okrywowa. Kwitnie tworząc główkowate kwiatostany o kwiatach barwy lilaróżowej. Zastosowanie: ogrody skalny, obwódki, skarpy, murki.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Melisa lekarska (Melissa offcinalis) - 0,3 g

  Melisa lekarska (Melissa offcinalis) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia wysokości do 1 m. Można ją zbierać już w I roku uprawy, w latach następnych zbiór jest dwukrotny. Przed rozwinięciem kwiatów rośliny należy ściąć i wysuszyć, następnie oberwać liście. Młode pędy (świeże) używa się do przyprawiania sałatek, twarogu, zup, potraw mięsnych, ryb. Melisa działa przeciwbólowo i uspokajająco, jest pomocna przy wzdęciach.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Mieszanka miododajna, zioła jednoroczne - 2 g

  Mieszanka miododajna, zioła jednoroczne - 2 g

  Odpowiednio skomponowana mieszanka ziół jednorocznych, które w fazie kwitnienia wabią pszczoły i motyle. W skład miododajnej mieszanki wchodzą: cząber ogrodowy, oregano i ogórecznik lekarski.

  Producent: Plantico

  3,30 zł

 • Mieszanka miododajna, zioła wieloletnie - 2 g

  Mieszanka miododajna, zioła wieloletnie - 2 g

  Odpowiednio skomponowana mieszanka ziół wieloletnich, które w fazie kwitnienia przyciągają pszczoły i motyle. W skład miododajnej mieszanki wchodzą: szałwia lekarska, hyzop, tymianek. Kolekcja roślin wabiących owady ma różnorodne przeznaczenie. Jest bardzo pożyteczna dla pszczelarzy, może stanowić niezwykłą atrakcję ogrodu (przyciąga motyle) oraz dostarcza nam świeżych ziół.

  Producent: Plantico

  2,80 zł

 • Monarda, Pysznogłówka (Monarda didyma) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka (Monarda didyma) - 0,1 g

  Bylina wys. 60-100 cm, o sztywnych, licznych pędach. Rośliny tworzą liczne rozłogi, dzięki czemu szybko się rozrastają. Kwiaty purpurowe, różowe, niebieskie lub białe w odcieniach zebrane są w główkowate, często wielopiętrowe kwiatostany.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Monarda, Pysznogłówka cytrynowa (Monarda citrodora) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka cytrynowa (Monarda citrodora) - 0,1 g

  Bylina kwitnąca już w pierwszym roku uprawy. Rośliny o krzaczastym pokroju, wys. 80-100 cm. Oryginalne, różowe kwiaty zebrane są w główkowate, wielopiętrowe kwiatostany. Pojawiają się od czerwca do września. Rośliny intensywnie pachną bergamotką.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł