e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna zwana także czarnym kminkiem to niepozorna roślina posiadająca ziarna o cennych właściwościach. Olej z czarnuszki pomaga w leczeniu alergii i wzmacnia odporność. Przeznaczenie: Nasiona służą jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego, do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako środek leczniczy.

  Producent: Vilmorin

  2,30 zł

 • Lawenda francuska (Lavandula stoechas) - 0,03 g

  Lawenda francuska (Lavandula stoechas) - 0,03 g

  Roślina wieloletnia wys. 50-60 cm o wyprostowanych pędach, na których pojawiają się oryginalne kwiatostany zakończone ciemnopurpurowymi liścmi przykwiatkowymi. Cenna bylina na rabaty, na kwiat cięty i do suchych bukietów.

  Producent: W. Legutko

  4,30 zł

 • Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Bylina wyrastająca na wysokość 20 – 50 (100)cm, pokryta woskiem o zabarwieniu niebieskawym. Kwitnie od maja do września. Kwiaty zasobne w nektar, zapylane głównie przez motyle nocne i błonkówki. Młode liście używane są jako zielona jarzyna lub jako dodatek do zup, sałatek jarzynowych i surówek warzywnych.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia. Wyrasta do wysokości 2 m. Roślina przyprawowa, zarówno w świeżej postaci, jak i suszona. Świeże liście dodaje się do zup, sosów, i mielonego mięsa. Zasuszone kłącza nadają się do gulaszu, flaków, drobiu i baraniny. Oprócz tego poprawia pracę przewodu pokarmowego, wzmaga apetyt.

  Producent: Plantico

  2,20 zł

 • Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum) - 0,1 g

  Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia, okrywowa. Kwitnie tworząc główkowate kwiatostany o kwiatach barwy lilaróżowej. Zastosowanie: ogrody skalny, obwódki, skarpy, murki.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Monarda, Pysznogłówka (Monarda didyma) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka (Monarda didyma) - 0,1 g

  Bylina wys. 60-100 cm, o sztywnych, licznych pędach. Rośliny tworzą liczne rozłogi, dzięki czemu szybko się rozrastają. Kwiaty purpurowe, różowe, niebieskie lub białe w odcieniach zebrane są w główkowate, często wielopiętrowe kwiatostany.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Monarda, Pysznogłówka dwoista (Monarda didyma) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka dwoista (Monarda didyma) - 0,1 g

  Bylina wys. 60 - 100 cm. to aromatyczna roślina o krzaczastym pokroju. Fantastyczna roślina rabatowa, niezastąpiona do ogrodów naturalistycznych, zachwyca kształtem i barwą kwiatów oraz delikatnym cytrynowym zapachem. Ususzone liście są bardzo aromatyczne, stosowane do potpourri, herbatek smakowych i leczniczych.

  Producent: Polan

  3,80 zł

 • Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Roślina jednoroczna, o wysokości 50-60 cm. Zbiera się zielone liście. Posiekane (jak natka pietruszki) dodaje się do sałatek, ogórków, kapusty, potraw z mięsa i ryb. Lecznicze działanie ogórecznika: przeciwzapalne, uspokajające i moczopędne.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Słonecznik ozdobny wysoki mix (Helianthus annuus) - 2 g

  Słonecznik ozdobny wysoki mix (Helianthus annuus) - 2 g

  Niska mieszanka słonecznika o różnobarwnych, okazałych kwiatach. Rośliny maja wys. 100 - 300 cm. Rośliny wymagają żyznego, dostatecznie wilgotnego podłoża i stanowiska słonecznego.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Słonecznik ozdobny wysoki pełny (Helianthus annuus) - 2 g

  Słonecznik ozdobny wysoki pełny (Helianthus annuus) - 2 g

  Roślina jednoroczna 40 cm. W pełni kwitnienia koszyczki kwiatostanowe wypełnione są powiększonymi kwiatami rurkowymi i języczkowatymi.

  Producent: Plantico

  1,90 zł