e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Arcydzięgiel litwor (Archangelica officinalis) - 0,5 g

  Arcydzięgiel litwor (Archangelica officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia o wysokości do 2 m. Środki farmakologiczne z udziałem Arcydzięgla działają uspokajająco, rozkurczowo, grzybobójczo i bakteriobójczo. Wysuszony korzeń stosuje się do sosów, sałatek oraz jako przyprawę do potraw z ryb.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Chaber żółty (Centaurea macrocephala) - 2 g

  Chaber żółty (Centaurea macrocephala) - 2 g

  Bylina o dużych, kulistych kwiatostanach barwy żółtej. Ma sztywne, grube i proste łodygi, liście lancetowate, o nieco ząbkowanym brzegu. Duże kwiaty o średnicy 7-9 cm, osadzone pojedynczo na szczycie łodygi, nadaje się na wysokie rabaty .

  Producent: Polan

  2,00 zł

 • Cynia wytworna daliowa (mieszanka) (Zinnia elegans dahliaeflora) - 1 g

  Cynia wytworna daliowa (mieszanka) (Zinnia elegans dahliaeflora) - 1 g

  Roślina jednoroczna pochodząca z Ameryki Północnej. Wzniesione, rozgałęzione łodygi są grube i sztywne ale bardzo kruche. Duże koszyczki kwiatowe osadzone pojedynczo na długich szypułkach. Doskonała roślina na wysokie rabaty oraz na kwiat cięty.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna (Nigella sativa) - 1 g

  Czarnuszka siewna zwana także czarnym kminkiem to niepozorna roślina posiadająca ziarna o cennych właściwościach. Olej z czarnuszki pomaga w leczeniu alergii i wzmacnia odporność. Przeznaczenie: Nasiona służą jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego, do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako środek leczniczy.

  Producent: Vilmorin

  2,30 zł

 • Dziewanna mieszanka (Verbascum sp.) - 0,1 g

  Dziewanna mieszanka (Verbascum sp.) - 0,1 g

  Mieszanka kilku gatunków dziewanny. Te dwuletnie i wieloletnie, smukłe, urokliwe rośliny, dzięki długotrwałemu kwitnieniu, szerokiej palecie barw kwiatów, pięknie prezentują się w każdym ogrodzie.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) - 0,2 g

  Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia wysokości do 1 m. Zarówno świeże jak i suszone liście są świetną przyprawą do mięs, wędlin, ryb, zup, sosów, pomidorów i jaj. Jest pomocnym środkiem przy zaparciach i niestrawności oraz jako środek wykrztuśny i przeciwpotowy.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia silnie krzewiąca się, dorastająca do 30 cm wysokości. Zebrane w kłosy drobne miododajne, niebieskofioletowe kwiaty ukazują się od maja do września. Dekoracyjne są również srebrzystoszare drobne liście. Zawiera witaminę C.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Kocimiętka - 0,5 g

  Kocimiętka - 0,5 g

  Roślina wieloletnia o rozgałęzionej łodydze wysokości 40-75 cm, z sercowatymi, ząbkowanymi liśćmi, od spodu omszonymi i małymi bladoróżowymi lub białymi kwiatkami.

  Producent: Plantico

  2,40 zł

 • Kosmos, Onętek (Cosmos bipinnatus) - 2 g

  Kosmos, Onętek (Cosmos bipinnatus) - 2 g

  Roślina jednoroczna wys. 80 - 100 cm. Kwiaty duże, osadzone pojedynczo na długich szypułkach. Kwitnie długo i obficie. Jest ozdobą wysokich rabat. Kwiaty nadają się do cięcia. Bardzo łatwo rozmnaża się z samosiewu.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia, wys. do 50 cm. Zastosowanie jako roślina lecznicza, przyprawowa, zapachowa i ozdobna. Jako przyprawa razem z cząbrem, koprem i szałwią używana jest do potraw mięsnych i rybnych.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Lepnica rozdęta COLLEJAS (Silene vulgaris) - 0,5 g

  Bylina wyrastająca na wysokość 20 – 50 (100)cm, pokryta woskiem o zabarwieniu niebieskawym. Kwitnie od maja do września. Kwiaty zasobne w nektar, zapylane głównie przez motyle nocne i błonkówki. Młode liście używane są jako zielona jarzyna lub jako dodatek do zup, sałatek jarzynowych i surówek warzywnych.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Lubczyk ogrodowy (Levisticum officinalis) - 0,5 g

  Roślina wieloletnia. Wyrasta do wysokości 2 m. Roślina przyprawowa, zarówno w świeżej postaci, jak i suszona. Świeże liście dodaje się do zup, sosów, i mielonego mięsa. Zasuszone kłącza nadają się do gulaszu, flaków, drobiu i baraniny. Oprócz tego poprawia pracę przewodu pokarmowego, wzmaga apetyt.

  Producent: Plantico

  2,20 zł

 • Melisa lekarska (Melissa offcinalis) - 0,3 g

  Melisa lekarska (Melissa offcinalis) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia wysokości do 1 m. Można ją zbierać już w I roku uprawy, w latach następnych zbiór jest dwukrotny. Przed rozwinięciem kwiatów rośliny należy ściąć i wysuszyć, następnie oberwać liście. Młode pędy (świeże) używa się do przyprawiania sałatek, twarogu, zup, potraw mięsnych, ryb. Melisa działa przeciwbólowo i uspokajająco, jest pomocna przy wzdęciach.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Monarda, Pysznogłówka cytrynowa (Monarda citrodora) - 0,1 g

  Monarda, Pysznogłówka cytrynowa (Monarda citrodora) - 0,1 g

  Bylina kwitnąca już w pierwszym roku uprawy. Rośliny o krzaczastym pokroju, wys. 80-100 cm. Oryginalne, różowe kwiaty zebrane są w główkowate, wielopiętrowe kwiatostany. Pojawiają się od czerwca do września. Rośliny intensywnie pachną bergamotką.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Roślina jednoroczna, o wysokości 50-60 cm. Zbiera się zielone liście. Posiekane (jak natka pietruszki) dodaje się do sałatek, ogórków, kapusty, potraw z mięsa i ryb. Lecznicze działanie ogórecznika: przeciwzapalne, uspokajające i moczopędne.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Oregano, Lebiodka pospolita (Origanum vulgare) - 0,1 g

  Oregano, Lebiodka pospolita (Origanum vulgare) - 0,1 g

  Jako przyprawy używa się liści z górną częścią pędu. Polecana do pizzy, potraw z jaj, mięsa, ryb , serów, do sałatek warzywnych i jako dodatek do pomidorów, cukinii, czy bakłażanów. Napar z tego ziela służy pobudzeniu apetytu i poprawy trawienia. Używany jest także przy zapaleniu dróg oddechowych.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Portulaka wielokwiatowa (Portulaca grandiflora) - 0,5 g

  Portulaka wielokwiatowa (Portulaca grandiflora) - 0,5 g

  Rośliny jednoroczne, płożące się o różnobarwnych kwiatach. Lubi stanowisko słoneczne. Rośnie na każdej glebie. Przeznaczona na obwódki, do ogródków skalnych, na rabaty, balkony. Wysokość 15 cm. 

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Słonecznik ozdobny wysoki mix (Helianthus annuus) - 2 g

  Słonecznik ozdobny wysoki mix (Helianthus annuus) - 2 g

  Niska mieszanka słonecznika o różnobarwnych, okazałych kwiatach. Rośliny maja wys. 100 - 300 cm. Rośliny wymagają żyznego, dostatecznie wilgotnego podłoża i stanowiska słonecznego.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Słonecznik ozdobny wysoki pełny (Helianthus annuus) - 2 g

  Słonecznik ozdobny wysoki pełny (Helianthus annuus) - 2 g

  Roślina jednoroczna 40 cm. W pełni kwitnienia koszyczki kwiatostanowe wypełnione są powiększonymi kwiatami rurkowymi i języczkowatymi.

  Producent: Plantico

  1,90 zł

 • Słonecznik ozdobny wysoki RED SUN (Helianthus annuus) - 2 g

  Słonecznik ozdobny wysoki RED SUN (Helianthus annuus) - 2 g

  Słonecznik jest rośliną jednoroczną należącą do rodziny astrowatych. Jedną z 70 odmian jest gatunek „Red Sun”. To kwiat niezwykle dekoracyjny o nietypowej czerwono-brunatnej barwie i średnicy ok. 15 cm. Dorasta nawet 2 m wysokości, a najobficiej kwitnie latem i wczesną jesienią

  Producent: Plantico

  1,90 zł