e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Dynia olbrzymia ATLANTIC GIANT (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia ATLANTIC GIANT (Cucurbita maxima) - 3 g

  Odmiana o olbrzymich (nawet do 300 kg) owocach. Rośliny silnie rosnące o rozgałęzionych, płożących się pędach. Owoce są kuliste lub jajowate, lekko żebrowane o pomarańczowej skórce. Miąższ żółty, bogaty w witaminy z grupy B oraz witaminę C, kwas foliowy i lecytynę. Świetnie nadaje się do bezpośredniego spożycia i marynowania.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 4 g

  Dynia olbrzymia BAMBINO (Cucurbita maxima) - 4 g

  Odmiana średniowczesna, plenna o płożących, długich pędach. Owoce kuliste, lekko spłaszczone, o masie około 5-8 kg. Skórka pomarańczowa z delikatną szarą siateczką, miąższ ciemnopomarańczowy, soczysty i kruchy, o dużej zawartości cukrów, karotenu, witaminy A i C.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Dynia olbrzymia HOKKAIDO UCHIKI KURI (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia HOKKAIDO UCHIKI KURI (Cucurbita maxima) - 3 g

  Odmiana wczesna i bardzo plenna zwana częściej dynią Hokkaido należy do najbardziej znanych i poszukiwanych odmian na świecie. Ma posmak kasztanów jadalnych, który uwydatnia się podczas pieczenia. Należy do najsmaczniejszych dyń, mających wszechstronne wykorzystanie w kuchni.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Dynia olbrzymia JUSTYNKA (Cucurbita maxima) - 3 g + 1 g

  Dynia olbrzymia JUSTYNKA (Cucurbita maxima) - 3 g + 1 g

  Nowa atrakcyjna odmiana dyni o oryginalnych, także dekoracyjnych owocach. Rośliny niezbyt silnie rosnące o pół-krzaczastym pokroju. Owoce są średniej wielkości o pomarańczowoczerwonej skórce, niekiedy z różowymi smugami. Miąższ jest ciemnopomarańczowy, miękki o dużej wartości dietetycznej, bogaty w karoten.

  Producent: W. Legutko

  3,00 zł

 • Dynia olbrzymia MAMMOTH GOLD (Cucurbita maxima Duchesne) - 3 g

  Dynia olbrzymia MAMMOTH GOLD (Cucurbita maxima Duchesne) - 3 g

  Odmiana średnio wczesna o dużych kulistych, spłaszczonych lekko żebrowanych owocach w kolorze jasnożółto - pomarańczowym. Miąższ gruby żółtopomarańczowy, słodki, bardzo smaczny, polecany do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory a w szczególności na drzemy.

  Producent: Rocalba

  4,40 zł

 • Dynia olbrzymia MAMMOTH GOLD (Cucurbita maxima Duchesne) - 5 g

  Dynia olbrzymia MAMMOTH GOLD (Cucurbita maxima Duchesne) - 5 g

  Odmiana średnio wczesna o dużych kulistych, spłaszczonych lekko żebrowanych owocach w kolorze jasnożółto - pomarańczowym. Miąższ gruby żółtopomarańczowy, słodki, bardzo smaczny, polecany do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory a w szczególności na drzemy.

  Producent: Rocalba

  7,40 zł

 • Dynia olbrzymia MELONOWA ŻÓŁTA - 3 g

  Dynia olbrzymia MELONOWA ŻÓŁTA - 3 g

  Bardzo plenna średnio wczesna odmiana tworząca długie ok. 5m pędy. Owoce duże do 25kg, kuliste nieco spłaszczone, pokryte różowo-pomarańczową skórką. Miąższ soczysty,jędrny.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Dynia olbrzymia OTYLIA (Cucurbita maxima) - 4 g

  Dynia olbrzymia OTYLIA (Cucurbita maxima) - 4 g

  Rośliny silnie rosnące o długich, płożących pędach. Kulistospłaszczone owoce, o wadze 10-15 kg, mają pomarańczową skórkę z różowymi smugami i delikatnym marmurkiem. Wielką zaletą Otylii jest odporność owoców na uszkodzenia podczas transportu i przydatność do przechowywania przez kilka miesięcy po zbiorze.

  Producent: W. Legutko

  3,00 zł

 • Dynia ozdobna (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia ozdobna (Cucurbita pepo) - 3 g

  Rośliny jednoroczne o pędach pnących lub płożących się. tworzące zróżnicowane pod względem barwy i kształtu owoce. Wysiew w maju po 2 - 3 nasiona w jedno miejsce, wprost do gruntu w rozstawie 50 x 80 cm.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Dynia ozdobna AUTUMN WINGS (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna AUTUMN WINGS (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna o pędach pnących lub płożących się, doskonała do obsadzania altan, parkanów lub jako roślina okrywowa. Zachowują wartość dekoracyjną do późnej wiosny, stanowiąc atrakcyjny element zdobniczy pomieszczeń mieszkalnych.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Dynia ozdobna BRODAWKOWA mieszanka (Cucurbita pepo) - 1,5 g

  Dynia ozdobna BRODAWKOWA mieszanka (Cucurbita pepo) - 1,5 g

  Intensywnie rosnąca roślina jednoroczna o pędach pnących lub płożących się, doskonała do obsadzania altan, parkanów lub jako roślina okrywowa. Późnym latem i jesienią pojawiają się liczne, różnobarwne, kuliste lub gruszkowate owoce. Zebrane jesienią stanowią atrakcyjny element ozdobniczy pomieszczeń mieszkalnych.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Dynia ozdobna KORONA CIERNIOWA (Cucurbita pepo) - 1 g

  Dynia ozdobna KORONA CIERNIOWA (Cucurbita pepo) - 1 g

  Roślina jednoroczna. Posiada grube, płożące lub pnące łodygi. Tworzy efektowne owoce, spłaszczone, z wypustkami przypominającymi koronę cierniową. Znajduje zastosowanie w okrywaniu altan, ogrodzeń oraz jako ozdoba ogrodu. Wymaga żyznej, kompostowej gleby. Termin siewu: maj.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Dynia ozdobna SUŁTAŃSKI TURBAN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia ozdobna SUŁTAŃSKI TURBAN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Roślina jednoroczna o pędach pnących lub płożących się, tworząca oryginalne pod względem kształtu i ubarwienia owoce. Owoce zbiera się jesienią- zachowują one wartość dekoracyjną do wiosny. Zastosowanie: do obsadzenia altan, parkanów jako roślina okrywowa, natomiast owoce do suchych kompozycji.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa BUTTERNUT (Cucurbita moschata) - 2 g

  Roślina jednoroczna, silnie rosnąca o pędach płożących lub wspinających się przy pomocy wąsów czepnych. Owoce przypominające kształtem dzwon z wydłużoną górną częścią pojawiają się w końcu lata.

  Producent: W. Legutko

  2,40 zł

 • Dynia piżmowa MUQUEE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 2 g

  Dynia piżmowa MUQUEE DE PROVENCE (Cucurbita moschata) - 2 g

  Odmiana średnio późna, bardzo urodzajna. Owoce duże, spłaszczone, prążkowane dorastają do 10 kg. Miąższ gruby, pomarańczowy i bardzo słodki, aromatyczny. Najlepiej rosną w miejscach osłoniętych od wiatru, w lekko gliniastej albo piaszczystej glebie. Owoce bardzo dekoracyjne. Doskonałe na zupę i do pieczenia.

  Producent: Vilmorin

  2,80 zł

 • Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Długowieczna bylina wysokości 70-80 cm. Kwiaty białe lub różowe w postaci obfitych, okazałych, intensywnie pachnących gron. Kwitnie od maja do lipca. Wymagaja gleby zasobnej w wapń, raczej suchej. Nie znosi przesadzania. Zastosowanie: rabaty, grupy ogrodowe i parkowe.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Dziewanna mieszanka (Verbascum sp.) - 0,1 g

  Dziewanna mieszanka (Verbascum sp.) - 0,1 g

  Mieszanka kilku gatunków dziewanny. Te dwuletnie i wieloletnie, smukłe, urokliwe rośliny, dzięki długotrwałemu kwitnieniu, szerokiej palecie barw kwiatów, pięknie prezentują się w każdym ogrodzie.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Dziwaczek (Mirabilis jalapa) - 2 g

  Dziwaczek (Mirabilis jalapa) - 2 g

  Roślina jednoroczna wys. 60-75 cm, o sztywnych i grubych łodygach. Kwiaty pachnące, duże, barwy różowej, czerwonej, białej, żółtej i ciemnofioletowej, często prążkowane innym kolorem. Doskonała roślina na średniowysokie rabaty.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Dzwonek brzoskwiniolistny (Campanula persicifolia) - 0,3 g

  Dzwonek brzoskwiniolistny (Campanula persicifolia) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia kępiasta o pędach wzniesionych wysokość 60 - 70 cm, zakończonych gronami okazałych dzwonkowatych niebieskich lub białych kwiatów. Atrakcyjna pozycja do uprawy na rabatach bylinowych i na kwiat cięty.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Dzwonek kropkowany (Campanula punctata) - 0,1 g

  Dzwonek kropkowany (Campanula punctata) - 0,1 g

  Wieloletnia roślina kępiasta wys. 25-35 cm z płożącymi kłączami i rozetami owalnych, ciemnozielonych liści. Latem na wzniesionych pędach ukazują się grona zwisłych, dzwonkowatych, kremowobiałych, różowych kwiatów. Atrakcyjna roślina do uprawy na rabatach, w ogrodach skalnych i w pojemnikach.

  Producent: W. Legutko

  2,60 zł