e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Cynia daliowa BURNUS - 1 g

  Cynia daliowa BURNUS - 1 g

  Roślina jednoroczna o dużych, pełnych,czerwonych kwiatach typu daliowego. Średnica kwiatu 13-15 cm.Udaje się na każdej żyznej glebie.

  Producent: Plantico

  1,70 zł

 • Cząber górski (Satureja montana) - 0,1 g

  Cząber górski (Satureja montana) - 0,1 g

  Bylina wys. 50 cm, atrakcyjna krzewinka o liściach o silnym ostrym pieprzowym smaku w formie świeżej i suszonej jako przyprawa do potraw z fasoli, mięsa i ryb.

  Producent: Polan

  2,00 zł

 • Cząber ogrodowy (Satureja hortensis) - 1 g

  Cząber ogrodowy (Satureja hortensis) - 1 g

  Roślina jednoroczna. Jako przyprawę można użyć całą część nadziemną rośliny. Na początku kwitnienia ścina się całe rośliny i suszy w przewiewnym miejscu. Cząber jest doskonałym dodatkiem do potraw z ryb, mięsa, fasoli, zup oraz sosów. Nadaje im specyficznego smaku, ułatwia trawienie i pobudza apetyt. Doskonała przyprawa do kiszenia ogórków i kapusty.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Czarnuszka orientalna (Nigella orientalis) - 1 g

  Czarnuszka orientalna (Nigella orientalis) - 1 g

  Roślina jednoroczna wys.40-50 cm, pochodząca z rejonu Morza Śródziemnego o żółtych, delikatnych i dużych dekoracyjnych owocostanach. W miarę przekwitania, wartość dekoracyjną nadają roślinie zielone owocostany kształtem przypominające koronę.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) - 0,5 g

  Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) - 0,5 g

  Czosnek niedźwiedzi ma podwójne zastosowanie - jako warzywo, gdyż bogate w witaminę C liście są doskonałym dodatkiem do białego sera, sosów, zup (mogą być również kiszone), oraz jako roślina ozdobna.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) - 500 mg

  Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) - 500 mg

  Jadalne są aromatyczne, pachnące czosnkiem liście, które zawierają dużo witaminy C. Mogą by składnikiem wiosennych zup. Można je też dodawać do sałatek oraz marynować w oliwie. Zastosowanie: działa bakteriobójczo, obniża ciśnienie krwi, zapobiega nowotworom, miażdżycy, pobudza trawienie.

  Producent: Vilmorin

  3,30 zł

 • Dalia ogrodowa o liściach brązowych (Dahlia variabilis) - 1 g

  Dalia ogrodowa o liściach brązowych (Dahlia variabilis) - 1 g

  Rośliny jednoroczne wys. 40-50 cm, silnie krzewiące się, wytwarzające liczne półpełne wielobarwne koszyczki kwiatowe. Łatwa w uprawie roślina rabatowa i do pojemników.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Dalia zmienna kołnierzykowa (Dahlia variabilis) - 1 g

  Dalia zmienna kołnierzykowa (Dahlia variabilis) - 1 g

  Rośliny jednoroczne, wys. 40 - 50 cm, silnie krzewiące się, wytwarzające liczne różnokolorowe koszyczki kwiatowe o oryginalnym pokroju. Łatwa w uprawie roślina rabatowa i do obsadzania pojemników.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Dalia zmienna półpełna (Dahlia variabilis) - 1 g

  Dalia zmienna półpełna (Dahlia variabilis) - 1 g

  Rośliny jednoroczne, wys. 40-50 cm, silnie krzewiące się. Wytwarzają liczne, różnokolorowe, półpełne koszyczki kwiatowe o średnicy 6-8 cm. Łatwa w uprawie roślina rabatowa i na kwiat cięty. Wschody trwają 10-14 dni.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Dimorfoteka, Złotokwiat (Dimorphoteca aurantiaca) - 1 g

  Dimorfoteka, Złotokwiat (Dimorphoteca aurantiaca) - 1 g

  Roślina jednoroczna o różnobarwnych kwiatach, zamykających się na noc. Wymaga gleby lekkiej, przepuszczalnej. Zastosowanie: na kwiat cięty, rabaty, obwódki.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Dmuszek jajowaty (Lagurus ovatus) - 0,2 g

  Dmuszek jajowaty (Lagurus ovatus) - 0,2 g

  Trawa wys. 20 - 40 cm o ozdobnych, krótkich owalnych kłosach przypominających miękkie, puszyste pędzelki. Wykorzystywana jako dodatek bukieciarski, do kompozycji z żywych i suchych roślin. Doskonale prezentuje się także w ogrodach naturalistycznych.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Drzewko radości - Drzewko perfum (Michelia champaca) - 15 ziaren

  Drzewko radości - Drzewko perfum (Michelia champaca) - 15 ziaren

  Michelia champaca potocznie nazywana "Drzewem radości" lub "Drzewem perfum" Wiecznie zielone drzewo pochodzące ze wschodnich terenów Azji . Uprawiana jest głównie ze względu na żółte bardzo dekoracyjne kwiaty o silnym przyjemnym zapachu.

  Producent: Vilmorin

  7,60 zł

 • Drzewko truskawkowe (Arbutus unedo) - 0,1 g

  Drzewko truskawkowe (Arbutus unedo) - 0,1 g

  Zawsze zielone drzewko o ozdobnych, jadalnych owocach. W naturalnym środowisku dorasta do 10 m. Zastosowanie: W naszym klimacie uprawiane jako roślina pokojowa. Latem drzewko truskawkowe może być wystawiane na tarasy lub balkony.

  Producent: Vilmorin

  3,30 zł

 • Drzewo storczykowe (Surmia catalpa) - 6 g

  Drzewo storczykowe (Surmia catalpa) - 6 g

  Duże kwiaty koloru różowego, pachnące, przypominające kwiaty storczyka. Idealna do uprawy w domu. Zastosowanie: do uprawy w pojemnikach.

  Producent: Vilmorin

  11,40 zł

 • Dynia bezłupinowa MIRANDA (Cucurbita pepo) - 5 g

  Dynia bezłupinowa MIRANDA (Cucurbita pepo) - 5 g

  Odmiana o nasionach pozbawionych łupiny owocowo-nasiennej. Rośliny zwarte o pół krzaczastym pokroju tworzą 3-4 owoce o wadze 3-4 kg. Wewnątrz dojrzałego owocu znajdują się liczne duże nasiona. Nadają się one do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do ciast.

  Producent: W. Legutko

  2,40 zł

 • Dynia do uprawy na nasiona DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia do uprawy na nasiona DANKA POLKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Pierwsza polska odmiana dyni zwyczajnej do uprawy na nasiona. Owoce średniej wielkości, okrągłe, zielone, później pomarańczowo-zielone o cienkim miąższu, wypełnione dużą ilością smacznych nasion.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Dynia krzaczasta AMAZONKA (Cucurbita pepo) - 3 g

  Odmiana o półkrzaczastym typie wzrostu, dzięki czemu może być uprawiana w małych ogródkach. Rośliny tworzą 3-6 kulistych owoców o wadze 1-2 kg. Owoce mają pomarańczową skórkę i gruby, smaczny, mięsisty miąższ o wysokiej zawartości karotenu. Doskonale nadaje się do produkcji soków, dżemów, marynat itp.

  Producent: W. Legutko

  2,70 zł

 • Dynia MAKARONOWA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia MAKARONOWA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Rośliny o krzaczastym pokroju, wytwarzają 6-8 owalnych, lekko wydłużonych owoców, o skórce początkowo zielonej, później żółtej. Miąższ dojrzałych owoców pod wpływem krótkiego gotowania rozpada się na makaron (spaghetti) doskonały do zapiekania.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Dynia makaronowa PYZA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Dynia makaronowa PYZA (Cucurbita pepo) - 2 g

  Łatwa w uprawie. Tworzy nieduże owoce 1,5 - 2 kg, wydłużone 25 - 30 cm, o pomarańczowej skórce. Z jednej rośliny zbierzemy kilka dyni. Miąższ jest jasny, w formie poprzecznie ułożonych włókien, które po ugotowaniu rozsypują się i przypominają makaron.

  Producent: W. Legutko

  2,10 zł

 • Dynia olbrzymia AMBAR (Cucurbita maxima) - 3 g

  Dynia olbrzymia AMBAR (Cucurbita maxima) - 3 g

  Odmiana o półkrzaczatym typie wzrostu. Owoce o ciemnozielonej skórce, osiągają 2-4 kg masy. Miąższ żółtopomarańczowy, twardy, zawiera 15-18 % suchej masy oraz 10-12 mg beta-karotenu w 100 g swieżej masy. Odmiana znajduje zastosowanie jako: warzywo, pasza dla zwierząt, nadaje się również do przetwórstwa, przemysłu cukierniczego i gorzelniczego.

  Producent: W. Legutko

  2,30 zł