e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Kostki Himal z czosnkiem - 6 x 10g (Bioczos BR - śmietka cebulanka, połyśnica marchwianka)

Producent : Himal

Cena:11,50 zł

Kostki o zapachu czosnku skutecznie odstraszają krety, mrówki i inne szkodniki występujące w ogrodzie. Produkt nie wpływa negatywnie na rośliny.

- choroby roślin:

mączniak prawdziwy, mączniak rzekomy, szara pleśń, mokra zgnilizna, bakteryjna cętkowatość, bakteryjna kanciasta plamistość liści, zaraza ziemiaczana, pierścieniowa i obwódkowa plamistość, rdze (2 kostki na 1 l wody do oprysku trzykrotnie co 7 dni ).
- szkodniki:
mszyce, połyśnica marchwianka, śmietka cebulanka, gąsienice, śmietka kapuściana, wielkopąkowiec, brudnica mniszka, mączlik szklarniowy, bielinek kapustnik, bielinek rzepnik, pchełki, tamtniś krzyżowiaczek, ochojnik, przędziorek, miodówka (2 kostki na 1 l wody do podlewania i oprysku,zabieg wykonać trzykrotnie co 7 dni ).

- krety i nornice: 
jednym ze sposobów przepędzenia kreta jest włożenie jednej Kostki HIMAL (po uprzednim wyjęciu z opakowania) do nory i ubicie ziemi. Należy również przydeptać sąsiednie kopczyki, by zapach pozostał w norze. Długo wydzielany zapach czosnku zachęci kreta do przeniesienia się dalej. 


Porcje można odzielać nożykiem lub nożyczkami. Zapach czosnku utrzymuje się dłużej, gdy tylko lekko natniemy lub odkieimy folię. Po umieszczeniu w norze można przysypać ziemią.

Kostki Himal to środek owadobójczy, grzybobójczy i bakteriobójczy dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym i w uprawach działkowych. Otrzymywany z naturalnego czosnku zawiera 10g miazgi czosnkowej.

Zalecane dwu-trzykrotne stosowanie co 7 dni roztworów wodnych.
1. Do opryskiwania 1-2%
2. Przy szczególnych inwazjach chorób i szkodliwych owadów można zwiększyć stężenie do 5% po uprzedniej próbie na kilku roślinach
3. Do podlewania roślin i dezynfekcji podłoża 1%
4. Do zaprawiania nasion cebuli itp 1-2% 

Zobacz pozostałe produkty z tej samej kategorii:

  • Bros Świece dymne na nornice - 3szt.
  • Evasiol - 50 ml (100% naturalny, bezpieczny, chroni przed chorobami)
  • Substral POKRZYWA Kompleksowa ochrona - 1 L
  • Agricolle Spray dla domu i ogrodu - 750 ml (mszyca, wełnowiec, przędziorek, nicienie)
  • Emulpar 940EC - 100 ml
  • AROX Płyn na krety i nornice -  500 ml
  • AROX Płyn odstraszający psy i koty - 500 ml
  • Mydło Potasowe Himal - 500 ml