e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Kalendarz biodynamiczny 2020 - WPŁYW KSIĘŻYCA (Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok)

Producent : Zysk

Cena:19,90 zł

Wpływ Księżyca 2020 - Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok. Czternasta edycja!

Od pewnego czasu w ogrodach szczególnie zajmują mnie rośliny, które można podziwiać nie tylko wzrokiem, ale także innymi zmysłami. Dorodny brokuł, jarmuż czy obsypany owocami krzaczek pomidora, poziomka albo zwykłe ziółko to przecież rośliny użytkowe, ale też pyszna dekoracja. Zachęcam zatem do zacierania utartych i niemodnych obecnie podziałów na ogrody użytkowe i dekoracyjne. Archaiczne wydaje się wydzielanie osobnych stref dla warzyw, ziół, gatunków owocowych i kwiatów. Co przeszkadza, by wiosną połączyć w skrzynkach bratki i stokrotki z kolorowymi sałatami? Albo wcisnąć na rabaty barwną boćwinę i bazylię o kolorowych liściach? Dlaczego nie poznać kulinarnych zastosowań kwiatów nagietków, chabrów, róż lub liliowców? Pomyślałem, że tym razem podzielę się spostrzeżeniami i zapałem, z jakim w ogrodzie uprawiam to wszystko, co nadaje się do jedzenia, przyprawiania, aromatyzowania.

Nowością AD 2020 będzie też to, że okrasimy ogrody odrobiną magii. Nie chodzi o gusła i przesądy, raczej o zabawienie się tymi roślinami, które jak świat światem były uprawiane i przechowywane również po to, by przynosić szczęście, chronić od zagrożeń, złych mocy, a przede wszystkim leczyć i przynosić ulgę w cierpieniu. Przygotowałem więc specjalne dossier kilkunastu gatunków, w przeważającej części dobrze znanych i często spotykanych. Niech 2020 rok będzie czasem poznawania bylin, drzew i krzewów także od tej strony!
 
Witold Czuksanow

Witold Czuksanow (ur. 1965) - dziennikarz, współtwórca programu "Rok w Ogrodzie", twórca programu "Laur dla Ogrodnika" TVP1, autor książek o tematyce ogrodniczej: seria: "Kalendarz Księżycowy", "Ogród dla początkujących", "Tulipany", "Zapytaj Ogrodnika".


Stron: 160
Oprawa: miękka
Format: 145x205

Szukasz innego produktu ? Może zainteresują Cie jeszcze te produkty:

  • Kalendarz biodynamiczny 2020 - EKOLOGICZNY PORADNIK KSIĘŻYCOWY

Zobacz pozostałe produkty z tej samej kategorii:

  • Kalendarz biodynamiczny 2020 Działkowiec