e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Nowości

 • Kalendarz biodynamiczny 2019 Działkowiec

  Kalendarz biodynamiczny 2019 Działkowiec

  Kalendarz biodynamiczny to vademecum naturalnej, zgodnej z rytmem przyrody, uprawy roślin, która prowadzi do wysokiej jakości plonów. Warzywa i owoce uzyskane metodą biodynamiczną wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem, barwą i aromatem, a przede wszystkim najwyższą wartością odżywczą, wyższą nawet od ekologicznych. Szczególnie polecane są dla dzieci, kobiet w ciąży, rekonwalescentów i osób dbających o zdrowie.

  Producent: Działkowiec

  9,90 zł

 • Kapusta brukselska DOLORES F1 (Brassica oleracea L.) - 0,5 g

  Kapusta brukselska DOLORES F1 (Brassica oleracea L.) - 0,5 g

  Odmiana wczesna , o okresie wegetacji 120-130 dni, od wysadzenia rozsady do gruntu, polecana do jednorazowego zbioru. Tworzy główki duże, średnio-zielone, dobrze zamknięte i jednorodne gęsto osadzone. Odmiana odporna jest na mróz.

  Producent: Werbena Art

  2,40 zł

 • Lukrecja REGALIZ (Glycyrrhiza glabra) - 0,2 g

  Lukrecja REGALIZ (Glycyrrhiza glabra) - 0,2 g

  Krzewiasta bylina jadalna, lecznicza i ozdobna należy do rodziny bobowatych. Roślina może osiągać 1,5–2 m wysokości. Wytwarza nieparzystopierzaste, ozdobne liście i drobne, motylkowe kwiaty liliowego koloru. Surowcem leczniczym jest silnie rozgałęziony, brązowawy korzeń lukrecji, pozyskiwany jesienią lub wiosną z kilkuletnich egzemplarzy.

  Producent: Rocalba

  6,90 zł

 • Magnicur Energy (dawny Previcur) - 100 ml

  Magnicur Energy (dawny Previcur) - 100 ml

  Zapobiega rozwojowi i zwalcza odglebowe choroby grzybowe roślin ozdobnych i warzyw. Do stosowania nawet w początkowym okresie wzrostu (siewki i rozsada). Chroni części nadziemne i korzenie. Działa zapobiegawczo i interwencyjnie

  Producent: Protect Garden

  48,00 zł

 • Marchew późna SAMBA F1 (Daucus carota) - 5 g

  Marchew późna SAMBA F1 (Daucus carota) - 5 g

  Późna odmiana mieszańcowa w typie Berlicum. Korzeń lekko klinowaty i cylindryczny tępo zakończony, dobrze wybarwiony, skórka gładka. Bardzo wysoki plon o bardzo dobrej strukturze. Charakteryzuje się wysoką zawartością karotenów, suchej masy oraz bardzo dobrym smakiem. Przeznaczona do przechowywania, przetwórstwa, zwłaszcza na susz, soki i mrożonki .

  Producent: Polan

  2,80 zł

 • Marchew średniopóźna FAVORIT (Daucus carota L.) - 5 g

  Marchew średniopóźna FAVORIT (Daucus carota L.) - 5 g

  Odmiana w typie Nantes, średnio późna o okresie wegetacji 140 – 150 dni. Tworzy gładkie walcowate, pomarańczowe, średniej długości korzenie ok. 20 cm. Nie wykazuje tendencji do zielenienia oraz przebarwień antocyjanowych. Korzenie tej odmiany, polecane są do bezpośredniego spożycia, przetwarzania oraz przechowywania.

  Producent: Werbena Art

  2,40 zł

 • Marchew wczesna SYLVA typ NANTESS (Daucus carota) - 5 g

  Marchew wczesna SYLVA typ NANTESS (Daucus carota) - 5 g

  Odmiana w typie Nantes, wczesna o okresie wegetacji ok. 100 dni. Tworzy bardzo gładkie walcowate, pomarańczowe, średniej długości korzenie ok. 20 cm. Korzenie tej odmiany, polecane są do bezpośredniego spożycia oraz przygotowywania pierwszych letnich surówek, soków i innych potraw.

  Producent: Werbena Art

  2,50 zł

 • Melampodium błotne (Melampodium paludosum) - 0,3 g

  Melampodium błotne (Melampodium paludosum) - 0,3 g

  Roślina jednoroczna o złotożółtych kwiatach, kulistego pokroju. Wymaga gleby przepuszczalnej, lekko kwaśnej. Zastosowanie: na rabaty, do pojemników, przy oczkach wodnych.

  Producent: Torseed

  2,80 zł

 • Mniszek Ultra 070 EW - 250 ml (zwalcza chwasty i korzenie)

  Mniszek Ultra 070 EW - 250 ml (zwalcza chwasty i korzenie)

  Mniszek Ultra 070 EW jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, pobieranym przez liście a następnie przemieszczanym do innych części roślin, powodując ich deformację, a następnie zzhamowanie wzrostu i zamieranie. Pierwsze objawy widoczne są po kilku dniach, a proces obumierania następuje po tygodniu od zastosowania.

  Producent: Substral

  22,00 zł

 • Mniszek Ultra 070 EW - 500 ml

  Mniszek Ultra 070 EW - 500 ml

  Mniszek Ultra 070 EW jest herbicydem selektywnym o działaniu układowym, pobieranym przez liście a następnie przemieszczanym do innych części roślin, powodując ich deformację, a następnie zzhamowanie wzrostu i zamieranie. Pierwsze objawy widoczne są po kilku dniach, a proces obumierania następuje po tygodniu od zastosowania.

  Producent: Substral

  38,00 zł

 • Multi-Insekt Naturen - 250 ml (100% naturalny preparat kontaktowy)

  Multi-Insekt Naturen - 250 ml (100% naturalny preparat kontaktowy)

  Naturalny preparat owadobójczy. Zwalcza mszyce, wełnowce, przędziorki, mączliki, tarczniki w stadiach larw i osobników dorosłych, roztocza, ochojniki. Do stosowania na kwiatach, owocach, warzywach. W 100% naturalny, opryskane owoce można jeść już w tym samym dniu.

  Producent: Substral

  28,00 zł

 • Nasiona na kiełki - ZIELONY, MŁODY JĘCZMIEŃ - 30 g

  Nasiona na kiełki - ZIELONY, MŁODY JĘCZMIEŃ - 30 g

  Zielony, młody jęczmień. Zielony młody jęczmień może być spożywany w formie kiełków, sproszkowanego soku bądź rozdrobnionej surowej trawy jęczmiennej. Ze względu na wysoką zawartość chlorofilu i antyoksydantów skutecznie zapobiega nowotworom, szczególnie jelita grubego. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów w wysokim stężeniu (magnez, potas, wapń, miedź, cynk, żelazo, wit. B, C, E) a także naturalnych hormonów i aminokwasów.

  Producent: Torseed

  2,30 zł

 • Nemapsil-LIMIT - 10 g (połyśnice i nicienie)

  Nemapsil-LIMIT - 10 g (połyśnice i nicienie)

  Nemapsil-LIMIT to preparat mikrobiologiczny stwarzający niekorzystne warunki dla rozwoju i żerowania nicieni oraz larw połyśnicy marchwianki w uprawach warzyw. Preparat poprawia jakość środowiska gleby wokół korzeni warzyw tj. marchwi, pietruszki, selera, buraka, ziemniaków oraz innych roślin narażonych na żerowanie nicieni glebowych i larw połyśnicy marchwianki. Zawarte w preparacie mikroorganizmy i wyciągi roślinne, zmieniają środowisko glebowe na niekorzystne dla rozwoju szkodników. Dodatkowo pożyteczne bakterie zawarte w Nemapsil-LIMIT produkują substancje odżywcze będące naturalnymi stymulatorami wzrostu i plonowania roślin.

  Producent: Agrecol

  19,00 zł

 • Ogórek gruntowy, konserwowy CORVETA F1 (Cucumis sativus) - 3 g

  Ogórek gruntowy, konserwowy CORVETA F1 (Cucumis sativus) - 3 g

  Odmiana wczesna bardzo plenna, tworzy ciemnozielone owoce, o delikatnej skórce, cylindryczne, smaczne z rzadko rozsianymi brodawkami z białymi kolcami. Owoce nie posiadają goryczy, ta cecha uwarunkowana jest genetycznie. Odmiana odporna na: wirusa mozaiki ogórka, parcha dyniowatych, mączniaka prawdziwego, wirus żółtej mozaiki cukinii i wirusa żółtej mozaiki ogórka. Odmiana polecana do kwaszenia i przygotowywania przetworów – konserwowania.

  Producent: Werbena Art

  2,80 zł

 • Ogórek gruntowy, konserwowy, kwaszeniak SZERYF F1 (Cucumis sativus) - 5 g

  Ogórek gruntowy, konserwowy, kwaszeniak SZERYF F1 (Cucumis sativus) - 5 g

  Odmiana wyjątkowo wczesna, bardzo plenna. Owoce cylindryczne z lekkim połyskiem, bardzo smaczne. Posiada kompleksową odporność na mączniaka prawdziwego i rzekomego oraz na parcha dyniowatych. Odmiana Szeryf jest doskonała zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i kwaszenia i konserwowania.

  Producent: Pnos Ożarów Maz.

  3,80 zł

 • Ogórek gruntowy, korniszonowy, konserwowy ORFEUS mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Ogórek gruntowy, korniszonowy, konserwowy ORFEUS mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Odmiana wczesna do uprawy pod osłonami i w gruncie, partenokarpiczna, tworząca owoce ciemnozielone, walcowate z rzadko rozsianymi dużymi brodawkami. Odmiana plenna nie posiadająca goryczki, ta cecha uwarunkowana jest genetycznie. Polecana do przygotowywania przetworów – konserwowania, kwaszenia oraz spożywania na świeżo. Odporna na wirus mozaiki ogórka, parcha dyniowatych, mączniaka prawdziwego, wirusa żółtej mozaiki dyniowatych, wirusa żółtej mozaiki ogórka.

  Producent: Werbena Art

  4,90 zł

 • Ogórek meksykański (melothria scabra) - 0,05 g

  Ogórek meksykański (melothria scabra) - 0,05 g

  Roślina jednoroczna o pnących pędach. Zawiązuje małe, bardzo ciekawe owoce, w kształcie małego arbuza. Owoce doskonale nadają się do sałatek oraz kiszenia, łączą w sobie smak ogórka i cytryny. Roślina stosowana do obsadzania altan lub pergoli.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Opuchlak-LIMIT - 10 g (opuchlaki)

  Opuchlak-LIMIT - 10 g (opuchlaki)

  Opuchlak-LIMIT to preparat mikrobiologiczny stwarzający niekorzystne warunki dla rozwoju i żerowania larw opuchlaka w uprawie roślin jagodowych i ozdobnych. Zawarte w preparacie mikroorganizmy i wyciągi roślinne, zmieniają środowisko glebowe na niekorzystne dla rozwoju larw opuchlaków. Dzięki temu zmniejsza się liczebność larw oraz osobników dorosłych.Dzięki Opuchlak-LIMIT zmniejsza się ilość roślin porażonych przez opuchlaki.

  Producent: Agrecol

  23,00 zł

 • Papryka słodka GRANOVA (Capsicum annuum L.) - 0,5 g

  Papryka słodka GRANOVA (Capsicum annuum L.) - 0,5 g

  Odmiana słodka do uprawy w odkrytym gruncie, tworzy owoce czerwone, słodkie typu blok o średniej wadze owocu około 220 g. Odmiana polecana do bezpośredniego spożycia, konserwowania, mrożenia. Polecana także do uprawy w donicach na tarasach, balkonach.

  Producent: Werbena Art

  2,70 zł

 • Papryka słodka ORNELA (Capsicum annuum L.) - 0,5 g

  Papryka słodka ORNELA (Capsicum annuum L.) - 0,5 g

  Odmiana słodka średnio wczesna polecana do uprawy w tunelach foliowych i w gruncie. Owoce trójkątne, wydłużone, żółte o masie około 140 g. Miąższ owoców gruby, soczysty bardzo smaczny. Odmiana polecana do przygotowywania przetworów i mrożonek. Odporna na wirus mozaiki tytoniu P0. Odmiana polecana także do uprawy w donicach na tarasach, balkonach.

  Producent: Werbena Art

  2,70 zł