e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

Katalog produktów

 • Ogórek gruntowy, korniszonowy, konserwowy ORFEUS mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Ogórek gruntowy, korniszonowy, konserwowy ORFEUS mieszaniec F1 (Cucumis sativus) - 2 g

  Odmiana wczesna do uprawy pod osłonami i w gruncie, partenokarpiczna, tworząca owoce ciemnozielone, walcowate z rzadko rozsianymi dużymi brodawkami. Odmiana plenna nie posiadająca goryczki, ta cecha uwarunkowana jest genetycznie. Polecana do przygotowywania przetworów – konserwowania, kwaszenia oraz spożywania na świeżo. Odporna na wirus mozaiki ogórka, parcha dyniowatych, mączniaka prawdziwego, wirusa żółtej mozaiki dyniowatych, wirusa żółtej mozaiki ogórka.

  Producent: Werbena Art

  4,90 zł

 • Ogórek gruntowy, korniszonowy, konserwowy RODOS F1 (Cucumis sativus) - 5 g

  Ogórek gruntowy, korniszonowy, konserwowy RODOS F1 (Cucumis sativus) - 5 g

  Odmiana średniowczesna na korniszony i do konserwowania. Polecana do uprawy ekologicznej i integrowanej z ograniczoną ilością zabiegów chemicznych. Wyróżnia się kompleksową odpornością na choroby, zwłaszcza na mączniaka rzekomego.

  Producent: Plantico

  3,80 zł

 • Ogórek gruntowy, koserwowy, kwaszeniak ZUZANA F1 (Cucumis sativus) - 3 g

  Ogórek gruntowy, koserwowy, kwaszeniak ZUZANA F1 (Cucumis sativus) - 3 g

  Ogórek gruntowy partenokarpiczny Zuzanna F1 - odmiana średniowczesna. Partenokarpiczność tego ogórka oznacza to iż owocuje on mimo braku zapłodnienia. Może być uprawiany również pod folią. Jest odporny na wirusa mozaiki, parcha dyniowatych, mączniaka prawdziwego dyniowatych i wirusa zielonej mozaiki ogórka. Idealny do kwaszenia i konserwowania.

  Producent: Vilmorin

  6,90 zł

 • Ogórek gruntowy, sałatkowy GRACIUS GŁADKI (Cucumis sativus) - 5 g

  Ogórek gruntowy, sałatkowy GRACIUS GŁADKI (Cucumis sativus) - 5 g

  Odmiana partenokarpiczna, do uprawy w gruncie lub pod folią. Owoce smaczne, ciemnozielone o bardzo delikatnej, gładkiej skórce i wyjątkowo małej komorze nasiennej. Doskonałe do bezpośredniego spożycia na surowo bez obierania skórki, jako mrożonki w plastrach, a także do konserwowania i kwaszenia oraz na pikle. Odmiana odporna na parcha dyniowatych, tolerancyjna wobec mączniaka rzekomego.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Ogórek gruntowy, sałatkowy GRACIUS GŁADKI F1 (Cucumis sativus) - 5 g

  Ogórek gruntowy, sałatkowy GRACIUS GŁADKI F1 (Cucumis sativus) - 5 g

  Odmiana heterozyjna, partenokarpiczna, typu sałatkowego. Owoce długości 18–20 cm, bez goryczy, ciemnozielone, błyszczące, o bardzo delikatnej, gładkiej skórce i wyjątkowo małej komorze nasiennej. Jest to pierwszy polski mieszaniec ogórka polowego typu sałatkowego o takich cechach owocu.

  Producent: Plantico

  3,30 zł

 • Ogórek gruntowy, sałatkowy wężowy CHINESE SLANGEN (Cucumis sativus) - 5 g

  Ogórek gruntowy, sałatkowy wężowy CHINESE SLANGEN (Cucumis sativus) - 5 g

  Odmiana sałatkowa, średnio wczesna do uprawy w gruncie lub pod niskimi osłonami. Długie do 50 cm, smaczne, często zagięte owoce, o zielonej skórce, doskonale nadają się do sporządzania sałatek i mrożonek.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Ogórek krzaczasty, konserwowy, kwaszeniak DAR (Cucumis dativus) - 5 g

  Ogórek krzaczasty, konserwowy, kwaszeniak DAR (Cucumis dativus) - 5 g

  Pierwsza polska odmiana o krzaczastym pokroju i pędach długości do 0,5 m, dzięki czemu można ja uprawiać w małych ogródkach oraz pojemnikach. Owoce wydłużone, średniej wielkości, o ciemnozielonej skórce, doskonale nadają się do sałatek konserwowania i kwaszenia.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Ogórek meksykański (melothria scabra) - 0,05 g

  Ogórek meksykański (melothria scabra) - 0,05 g

  Roślina jednoroczna o pnących pędach. Zawiązuje małe, bardzo ciekawe owoce, w kształcie małego arbuza. Owoce doskonale nadają się do sałatek oraz kiszenia, łączą w sobie smak ogórka i cytryny. Roślina stosowana do obsadzania altan lub pergoli.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Ogórek meksykański (melothria scabra) - 10 szt.

  Ogórek meksykański (melothria scabra) - 10 szt.

  Roślina jednoroczna pnąca o owocach w kształcie arbuza, wielkości 2-2,5 cm. Owoce wykorzystywane są w kuchni jako dodatek do sałatek, kiszenia czy marynowania. Polecany również do obsadzenia krat, altan lub pergoli.

  Producent: Polan

  2,90 zł

 • Ogórek melonowy FEGOUZ (Cucumis flexuosus) - 3 g

  Ogórek melonowy FEGOUZ (Cucumis flexuosus) - 3 g

  Odmiana tworząca długie owoce, bez brodawek, pokryte jasną, bez połysku, lekko omszoną skórką. Mocno zaznaczone żebrowania są widoczne na całej długości owoców. Owoce doskonałe do bezpośredniego spożycia, na mizerię oraz jako dodatek do sałatek i kanapek.

  Producent: Plantico

  3,40 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony ATOS F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony ATOS F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Odmiana żeńska, odporna na parcha dyniowatych, przeznaczona do produkcji w szklarniach i ogrzewanych tunelach foliowych. Owoce sałatkowe długości 25 - 30 cm, pozbawione goryczy.

  Producent: Plantico

  14,00 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony CARUSO F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony CARUSO F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Odmiana heterozyjna żeńska, odporna na parcha dyniowatych, wczesna, typowo szklarniowa. Owoce długości 30-35 cm, gładkie, lekko błyszczące. Komora nasienna mała, miąższ delikatny. Odmiana o bardzo dużym plonie wczesnym.

  Producent: Plantico

  14,00 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony DUKAT F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony DUKAT F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Odmiana średnio-wczesna, partenokarpiczna, pozbawiona goryczy, odporna na parcha dyniowatych, bardzo plenna. Przeznaczona do uprawy w szklarniach w terminie wiosennym i jesiennym. Odmiana silnie rosnąca. Owoce długie 32-36 cm, wężowe o cienkiej, zielonej skórce.

  Producent: Spójnia

  11,50 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony MONIKA (Cucumis sativus) - 2 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony MONIKA (Cucumis sativus) - 2 g

  Bardzo wczesna i bardzo plenna do uprawy przyspieszonej w polu i pod folią. Rośliny o silnym wzroście, wytwarzają tylko kwiaty żeńskie. Owoce bardzo kształtne, wyrównane, krótkie (10-12 cm). Owoce nawet później zbierane nie żółkną. Odmiana sałatkowa nadająca się również do kwaszenia jako tzw. ogórek małosolny.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony ORION F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony ORION F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Odmiana bardzo plenna, bardzo wczesna ( plonuje już po 21-28 dniach od wysadzenia). Rośliny dobrze zachowują wigor do końca plonowania, może być wykorzystana do przedłużonej uprawy również w tunelach nieogrzewanych. Owoce długości 20-22 cm o lekko zaznaczonej szyjce, z dość wyraźnymi bruzdami. Skórka delikatna, zielona. Miąższ smaczny.

  Producent: Spójnia

  11,50 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony POKUSA F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony POKUSA F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Odmiana heterozyjna żeńska, wczesna, silnie rosnąca. Owoce 25–28 cm, ciemnozielone, gładkie, bez szyjki. Polecana do uprawy w szklarni i tunelach foliowych. Dobrze plonuje rosnąc w słomie, jak również w wełnie mineralnej. Odmiana odporna na parcha dyniowatych, mączniaka prawdziwego i mająca wysoki poziom tolerancji wobec mączniaka rzekomego.

  Producent: Plantico

  14,00 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony SALADIN F1 (Cucumis sativus)- 0,8 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony SALADIN F1 (Cucumis sativus)- 0,8 g

  Odmiana partenokarpiczna odporna na wahania temperatury, z przewagą kwiatów żeńskich gwarantującą bardzo duży plon oraz doskonałą jakość owoców. Owoce osiągają długość 30-35 cm, odporne na parcha dyniowatych i mączniaka prawdziwego, tolerancyjne wobec mączniaka rzekomego.

  Producent: Vilmorin

  14,50 zł

 • Ogórek szklarniowy, pod osłony TOPAZ F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Ogórek szklarniowy, pod osłony TOPAZ F1 (Cucumis sativus) - 1 g

  Odmiana średniowczesna, o silnym wzroście, przeznaczona do uprawy szklarniowej. Polecana do bardzo wczesnej uprawy. Owoce długości 40–45 cm, żebrowane, błyszczące, z wyraźnie zaznaczoną szyjką. Odmiana odporna na parcha dyniowatych.

  Producent: Plantico

  14,00 zł