e-ogrodnicy, stacjonarny i internetowy sklep ogrodniczy

Nie masz konta w Naszym sklepie ? Zarejestruj się

menu search

(odnaleziono: 81) nowe wyszukiwanie

 • Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Dyptam, Krzew Mojżesza (Dictamnus fraxinella) - 0,3 g

  Długowieczna bylina wysokości 70-80 cm. Kwiaty białe lub różowe w postaci obfitych, okazałych, intensywnie pachnących gron. Kwitnie od maja do lipca. Wymagaja gleby zasobnej w wapń, raczej suchej. Nie znosi przesadzania. Zastosowanie: rabaty, grupy ogrodowe i parkowe.

  Producent: W. Legutko

  2,80 zł

 • Dziurawiec wielolistny (Hypericum polyphyllum) - 0,1 g

  Dziurawiec wielolistny (Hypericum polyphyllum) - 0,1 g

  Bylina obficie kwitnąca wys. 25 cm, okulisto krzaczastym pokroju. Złotożółte kwiaty o średnicy 3-4 cm pojawiają się przez całe lato. Doskonała roślina do ogródków skalnych i na rabaty bylinowe. Wskazane jest okrycie roślin na zimę liśćmi.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Echinokaktus Gruzona, Fotel teściowej (Echinocactus grusonii) - 0,05 g

  Echinokaktus Gruzona, Fotel teściowej (Echinocactus grusonii) - 0,05 g

  Jest to roślina z rodziny kaktusowatych, sukulent o kulistym kształcie, najbardziej rozpowszechniony wśród kaktusów, łatwy w uprawie domowej. Echinokaktus zwany jest także „fotelem teściowej”, „poduszką teściowej”, „złotą beczką”, „złotą kulą”. Roślina ma kształt nieco spłaszczonej kuli.

  Producent: W. Legutko

  3,80 zł

 • Estragon (Artemisia dracunculus) - 0,1 g

  Estragon (Artemisia dracunculus) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia. Wysokość około 120 cm. W celu zabezpieczenia przed połamaniem, konieczne stosowanie podpór. Świeży albo suszony dodaje się do baraniny, drobiu, podrobów, sosów i jajek. Może też być użyty do kwaszenia ogórków.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Fiołek rogaty (Viola cornuta) - 0,5 g

  Fiołek rogaty (Viola cornuta) - 0,5 g

  Roślina dwuletnia wys. 15 - 20 cm. Kwiaty drobne, ale bardzo liczne ,długo i obficie kwitnące. Kwiaty w bogatej gamie barw. Cenne rośliny na rabaty, kwietniki, do skrzynek, ogrodów skalnych, pojemników i jako roślina doniczkowa.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Fiołek wonny (Viola odorata) - 0,3 g

  Fiołek wonny (Viola odorata) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia silnie rozrastająca się wys. 10-15cm o drobnych fioletowych lub białych intensywnie pachnących kwiatach.

  Producent: W. Legutko

  2,50 zł

 • Gailardia oścista, Dzianwa (Gaillardia aristata) - 1 g

  Gailardia oścista, Dzianwa (Gaillardia aristata) - 1 g

  Bylina silnie krzewiąca się wys. 60-90 cm. Kwiaty złocistożółte, purpurowobrunatne lub dwubarwne,kwitną do późnej jesieni. Zastosowanie: na kwiat cięty, do osadzania kwietników, na rabaty bylinowe. Uprawa na stanowisku słonecznym.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Gęsiówka alpejska (Arabis alpina) - 0,3 g

  Gęsiówka alpejska (Arabis alpina) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia wys. 15-20 cm tworząca kępki pokryte dużą ilością białych kwiatów. Wykorzystywana do obsadzania ogródków skalnych, murków, pojemników.

  Producent: W. Legutko

  1,60 zł

 • Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) - 0,2 g

  Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia wysokości do 1 m. Zarówno świeże jak i suszone liście są świetną przyprawą do mięs, wędlin, ryb, zup, sosów, pomidorów i jaj. Jest pomocnym środkiem przy zaparciach i niestrawności oraz jako środek wykrztuśny i przeciwpotowy.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Kabaczek Long White Bush (Cucurbita pepo) - 2 g

  Kabaczek Long White Bush (Cucurbita pepo) - 2 g

  Owoce o jasnokremowym miąższu są bogate w witaminę C i nie kumulują metali ciężkich. Owoce mogą być z powodzeniem wykorzystywane w kuchni wegetariańskiej i dietetycznej.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Kabaczek ZŁOTY CEPELIN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Kabaczek ZŁOTY CEPELIN (Cucurbita pepo) - 2 g

  Nowa średnio wczesna odmiana o dużej plenności. Rośliny początkowo krzaczaste, następnie tworzą płożące się pędy do 1,5 m długości. Owoce początkowo jasno-seledynowe, później jasnożółte, o wydłużonym, cylindrycznym kształcie, ważące 2-4 kg.

  Producent: W. Legutko

  2,30 zł

 • Kapusta włoska AUBERVILLIERS (Brassica oleracea var capitata) - 1 g

  Kapusta włoska AUBERVILLIERS (Brassica oleracea var capitata) - 1 g

  Odmiana przeznaczona na świeży rynek i krótkie przechowywanie. Tworzy główki średniej wielkości ok. 1,8 kg. Liście pomarszczone, pokryte drobnymi pęcherzykowatymi wzdęciami barwy ciemnozielonej. Zawiera dużo suchej masy i witaminy A. Jest rośliną mało wrażliwą na niskie temperatury i suszę.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

  Chwilowy brak towaru!

 • Kminek zwyczajny (Carum carvi) - 3 g

  Kminek zwyczajny (Carum carvi) - 3 g

  Roślina dwuletnia wysokości około 1 m. Owoce w całości albo zmielone dodaje się do mięs, gotowanych warzyw - szczególnie do kapusty. Podnosi smak twarogu i serów żółtych. Owoce kminku działają leczniczo na przewód pokarmowy i moczowy.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Kocimiętka (Nepeta mussinii) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia silnie krzewiąca się, dorastająca do 30 cm wysokości. Zebrane w kłosy drobne miododajne, niebieskofioletowe kwiaty ukazują się od maja do września. Dekoracyjne są również srebrzystoszare drobne liście. Zawiera witaminę C.

  Producent: W. Legutko

  1,70 zł

 • Kolendra siewna (Coriandrum sativum) - 3 g

  Kolendra siewna (Coriandrum sativum) - 3 g

  Rośliny zakwitają w czerwcu. Używane są jako przyprawa do pieczonego mięsa wieprzowego, wędlin, pasztetów, sosów oraz do ciast. Wyciąg z kolendry ze spirytusem lub napar jest pomocny przy chorobach przewodu pokarmowego. Wzmaga apetyt.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł

 • Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Lawenda lekarska (Lavandula officinalis) - 0,2 g

  Roślina wieloletnia, wys. do 50 cm. Zastosowanie jako roślina lecznicza, przyprawowa, zapachowa i ozdobna. Jako przyprawa razem z cząbrem, koprem i szałwią używana jest do potraw mięsnych i rybnych.

  Producent: W. Legutko

  2,20 zł

 • Melisa lekarska (Melissa offcinalis) - 0,3 g

  Melisa lekarska (Melissa offcinalis) - 0,3 g

  Roślina wieloletnia wysokości do 1 m. Można ją zbierać już w I roku uprawy, w latach następnych zbiór jest dwukrotny. Przed rozwinięciem kwiatów rośliny należy ściąć i wysuszyć, następnie oberwać liście. Młode pędy (świeże) używa się do przyprawiania sałatek, twarogu, zup, potraw mięsnych, ryb. Melisa działa przeciwbólowo i uspokajająco, jest pomocna przy wzdęciach.

  Producent: W. Legutko

  2,00 zł

 • Mięta okrągłolistna (Mentha rotundifolia) - 0,1 g

  Mięta okrągłolistna (Mentha rotundifolia) - 0,1 g

  Roślina wieloletnia wysokości około 40 cm. Tworzy jasnozielone, okrągłe, krótko owłosione bardzo aromatyczne liście. Wschody trwają 2 - 3 tygodnie.

  Producent: W. Legutko

  3,30 zł

 • Niezapominajka alpejska (biała) (Myosotis alpestris) - 0,3 g

  Niezapominajka alpejska (biała) (Myosotis alpestris) - 0,3 g

  Rośliny dwuletnie o wysokości od 15-20 cm. Liczne białe kwiaty tworzące luźne, kłosowate kwiatostany. Niezapominajka alpejska jest chętnie uprawiana na niskich rabatach, obwódkach, w ogrodach skalnych, pojemnikach i doniczkach.

  Producent: W. Legutko

  1,80 zł

 • Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Ogórecznik lekarski (Borago officinalis) - 2 g

  Roślina jednoroczna, o wysokości 50-60 cm. Zbiera się zielone liście. Posiekane (jak natka pietruszki) dodaje się do sałatek, ogórków, kapusty, potraw z mięsa i ryb. Lecznicze działanie ogórecznika: przeciwzapalne, uspokajające i moczopędne.

  Producent: W. Legutko

  1,90 zł